Jacek Fedorowicz - zdjęcie

Jacek Fedorowicz

8,1 / 10

81 oddanych głosów

Data urodzenia:
18-07-1937 (85 lat)

Spektakle z udziałem tego aktora:

Teatr Kępa: „Biesiada u hrabiny Kotłubaj” Witolda Gombrowicza – próba z publicznością

Komedia

Otwarta próba z publicznością niecodziennej interpretacji młodzieńczego „opowiadania z dreszczykiem” Gombrowicza w całkowicie męskiej obsadzie z udziałem gwiazd sceny, kabaretu, nauki, gastronomii i muzyki. Ten „rodzaj święta i odlotu” jak powiedziała tytułowa bohaterka reżyseruje Magdalena Piekorz, której film „Pręgi” był polskim kandydatem do Oscara. Debiut sceniczny wybitnego językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka, wytrawnego kucharza Mateusza Gesslera i wirtuoza wiolonczeli Marcina Zdunika.

Szczegóły

Wytworne wieczory satyryczne - Jacek Fedorowicz

Kabaret

Z przyjemnością zapraszam Państwa na czwartkowe spotkania z mistrzami satyry. Zaprezentujemy naszej publiczności wspaniałą rozrywkę zawsze w oryginalnej oprawie muzycznej. Na żywo! – mówi Katarzyna Pakosińska. - Będziemy wprawiać w dobry nastrój największych malkontentów, zaspokajać potrzebę piękna i dobrej wytwornej przyjemności. Od ponad ćwierć wieku czaruję masy, czyli param się sztuką estradową w charakterze artystki. Z zadziwiającą mnie do dziś lekkością błazna z siebie robię. Pstryk i już. By nie zwariować, bo świadomość umiejętności doskwiera, swoją publiczność dla równowagi w przysłowiowego robię balona. Zawsze jednak ku obopólnej uciesze. Chcecie się przekonać? Zapraszam na Wytworne Wieczory Satyryczne Sceny Relax.

Ludzie pragną się śmiać. Ale nie wszystkich bawi to samo. Jak ktoś chce posłuchać kawałów, to idzie na grilla. Jak szuka złośliwości o cioci, czy wujku, to na imieniny. I tak dalej. Wytworne Wieczory Satyryczne to cykliczne wydarzenia artystyczne, w których znajda państwo żart wyszukany, literacki, na poziomie, zrobiony i przygotowany przez fachowców takich jak Artur Andrus, Zenon Laskowik, czy Jacek Fedorowicz.

Będzie wytwornie i będzie satyrycznie. Jednocześnie w Wieczorach nie zabraknie miejsca dla twórców młodych, którzy sami jeszcze trochę szukają swojego języka, czy formy. Wspaniała rozrywka zawsze w oryginalnej oprawie muzycznej. Na żywo! Wprawi w dobry nastrój największych malkontentów, zaspokajać potrzebę piękna i dobrej wytwornej przyjemności. Wykonawcy zapewnią wiele śmiechu i facecji.

Szczegóły

6. Piętro Komediowo - The Best of Pakosińska, Bukartyk, Fedorowicz, Jachimek

Kabaret

Katarzyna Pakosińska, Piotr Bukartyk, Jacek Fedorowicz, Tomasz Jachimek

To będzie wieczór kipiący poczuciem humoru, skrzący się absurdem i klujący dowcipem.
Nasza rzeczywistość przefiltrowana przez Tych, którzy otaczający nas świat pokazują w krzywym zwierciadle.
Najlepsze skecze w wykonaniu mistrzów humoru, absurdu i ciętej riposty.
Wszyscy na jednej scenie.

W spektaklu występują między innymi Katarzyna Pakosińska, Tomasz Jachimek, Jacek Fedorowicz, Piotr Bukartyk.

Szczegóły

6. Piętro Komediowo - The best of Kołaczkowska, Bukartyk, Fedorowicz, Jachimek

Kabaret

Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Jacek Fedorowicz, Tomasz Jachimek.

To będzie wieczór kipiący poczuciem humoru, skrzący się absurdem i klujący dowcipem.

Nasza rzeczywistość przefiltrowana przez Tych, którzy otaczający nas świat pokazują w krzywym zwierciadle.

Najlepsze skecze w wykonaniu mistrzów humoru, absurdu i ciętej riposty.

Wszyscy na jednej scenie.

Szczegóły

Zenon Laskowik "Będą zmiany..."

Kabaret

"Będą zmiany" to program Zenona Laskowika i Kabareciarni.

Więcej informacji wkrótce!

Szczegóły

komedia

Kabaret

Katarzyna Pakosińska, Piotr Bukartyk, Jacek Fedorowicz, Tomasz Jachimek


To będzie wieczór kipiący poczuciem humoru, skrzący się absurdem i klujący dowcipem.

Nasza rzeczywistość przefiltrowana przez Tych, którzy otaczający nas świat pokazują w krzywym zwierciadle.Najlepsze skecze w wykonaniu mistrzów humoru, absurdu i ciętej riposty.

Wszyscy na jednej scenie.

Szczegóły

3 x Mrożek

Komedia

W latach osiemdziesiątych Teatr Polski nazywany był domem Mrożka. Pisarz wszystkie powstające wówczas sztuki, poza zakazanym przez cenzurę "Alfą", przekazywał do prapremierowej realizacji dyrektorowi Teatru Polskiego, Kazimierzowi Dejmkowi. Chętnie też gościł w Teatrze Polskim. Ostatni raz zaszczycił nas swoją obecnością na jubileuszu 100-lecia naszej sceny.

Chcąc uczcić pamięć tego znakomitego dramatopisarza i prozaika, przypominamy trzy jednoaktówki Mrożka, które na stałe wzbogacą nasz repertuar. Jerzy Schejbal, Szymon Kuśmider i Piotr Cyrwus zaproponują swoje interpretacje "Karola", "Na pełnym morzu" i "Zabawy".

"Karol": W gabinecie pewnego Okulisty zjawiają się Wnuk i jego Dziadek. Wnuk ma poczucie dziejowej misji, którą jest poszukiwanie wroga, bliżej nieznanego Karola. Na nieszczęście młodzieniec ma też mocne argumenty w postaci nabitej strzelby. Kim jest Karol, komu i jak zaszkodził, czym się niechlubnie wsławił – nie wiadomo. Będzie wiadomo kiedy Dziadek go rozpozna. Jest tylko jeden problem. Dziadek nie widzi...

"Na pełnym morzu": Trzech panów dryfuje na tratwie. Wszyscy rozumieją, że śmierć głodowa jest kwestią dni i, raczej wcześniej niż później, trzeba będzie podjąć radykalne działania. Póki co, panowie prowadzą kulturalną dysputę o demokracji i powinnościach jednostki wobec społeczeństwa. Za kulisami knuty jest jednak morderczy plan – Gruby i Średni upatrzyli już sobie ofiarę...

"Zabawa": Trzech mężczyzn, umownie nazwanych przez Mrożka Parobkami, stoi pod drzwiami, za którymi, jak sądzą, odbywa się zabawa. Ktoś się bawi – ich nie zaproszono. Mało tego, nawet kiedy już przyszli, nikt nie otwiera. Ich frustracja rośnie postanawiają więc siłą sforsować drzwi do „lepszego świata”...

Jednoaktówki Mrożka nie straciły od czasu swojego powstania (1960-1962) na świeżości. Świetne dialogi, zaskakujące zwroty akcji i Mrożkowskie poczucie humoru są wiecznie żywe, a tematyka i jej ujęcie nadal aktualne. Mrożek dołącza do grona klasyków polskiej literatury wnosząc uniwersalne spojrzenie nie tylko na naszą przeszłość, ale też, jak się okazuje, naszą współczesność. Fikcja sceny i realność życia nadal są niebezpiecznie blisko...

Szczegóły

Legenda starszych panów

Muzyczny

„Już szron na głowie i nie to zdrowie, A w sercu ciągle maj” – śpiewali Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, twórcy „Kabaretu Starszych Panów”. Ten słynny utwór wykonują dziś także członkowie międzypokoleniowej grupy Scena Moliera i Teatr ITAN. Wspólnie z Jackiem Fedorowiczem – wodzirejem spektaklu – podchodzą do tematu wspomnień z humorem i pogodą ducha.

„ Kabaret Starszych Panów” w reżyserii Artura Dziurmana jest muzycznym spektaklem, będącym nie tylko wykonaniem słynnych skeczy i piosenek, lecz także pewnym komentarzem dotyczącym działalności duetu i związanych z nim wykonawców. Podczas przedstawienia Fedorowicz opowiada o twórczości i czasach „Starszych Panów” z pierwszej ręki. Jego historie stanowiące podstawę spektaklu uchylają także rąbka tajemnicy na temat życia towarzyskiego tamtych lat.

Pogodną, wspominkową atmosferę spektaklu dopełniają z kolei archiwalne zdjęcia artystów. Widzowie będą mieli okazję poznać genezę powstawania wielu utworów, początki działalności grupy w radiu i telewizji oraz usłyszeć historie słynnego romansu między Agnieszką Osiecką a Jeremim Przyborą. Piosenkę „Przeklnij mnie” natomiast widzowie usłyszą w wykonaniu samego Bohdana Łazuki. Dziurman w swoim spektaklu nie przedstawia pełnego obrazu grupy. Wspólnie z Fedorowiczem, Sceną Moliera i teatrem ITAN stara się raczej oddać, co składało się na fenomen „Starszych Panów”. Dzięki temu widzowie mają okazję poznać zarówno liryczną, jak i żartobliwą stronę twórczości Przybory i Wasowskiego.

Szczegóły

Jacek Fedorowicz prezentuje: Z archiwum Dziennika

Improwizacja

Mamy dla Państwa niespodziankę! Miłośnicy dawnych skeczy i Jacka Fedorowicza - to coś dla Was!

Podczas poprzednich wieczorów Jacka Fedorowicza dużym powodzeniem cieszyły się fragmenty jego filmów będących parodią Dziennika Telewizyjnego z czasów PRL, a także z lat późniejszych. Autor postanowił więc poszperać w archiwum domowym i przygotował Specjalny Wieczór z Dziennikiem oparty na znacznie większej porcji epizodów filmowych.

Uprzedził jednak, że ma prócz tego trochę do pogadania...

Szczegóły

Jacek Fedorowicz - wieczór mieszany

Kabaret

Nie pierwszy, nie drugi i nie trzeci, tylko wieczór mieszany! Jacek Fedorowicz, znany szerszej publiczności z programu satyrycznego „Dziennik Telewizyjny” i licznych komediowych kreacji filmowych i radiowych, zaprezentuje na scenie Klubu Komediowego najlepsze fragmenty trzech odcinków swojego show!!!

Cały występ będzie na żywo, przy użyciu tylko mikrofonu, światła i czasem krótkiej projekcji filmowej, autor obiecuje, że z trzech odcinków Wieczoru powtórzy się tylko „Dobry wieczór państwu”.

Ten solowy występ będzie duża atrakcją dla wszystkich fanów artysty oraz dla tych którzy nie znają jeszcze twórczości Jacka Fedorowicza. Autor zaprezentuje swoje najciekawsze monologi komediowe, felietony oraz fragmenty Dziennika Telewizyjnego. Cały występ jest nie tylko doskonałą okazją do lepszego poznania repertuaru dokonań Jacka Fedorowicza, ale również świetnym przykładem jak w inteligentny, ironiczny sposób i z dużą klasą można nadal żartować z aktualnych spraw.

Szczegóły

Jacek Fedorowicz - wieczór drugi

Monodram

Jacek Fedorowicz, znany szerszej publiczności z programu satyrycznego „Dziennik Telewizyjny” i licznych komediowych kreacji filmowych i radiowych, zaprezentuje na scenie Klubu Komediowego drugą odsłonę swojego autorskiego wieczoru.

Ten solowy występ będzie duża atrakcją dla wszystkich fanów artysty oraz dla tych którzy nie znają jeszcze twórczości Jacka Fedorowicza. Autor zaprezentuje swoje najciekawsze monologi komediowe, felietony oraz fragmenty Dziennika Telewizyjnego. Cały występ jest nie tylko doskonałą okazją do lepszego poznania repertuaru dokonań Jacka Fedorowicza, ale również świetnym przykładem jak w inteligentny, ironiczny sposób i z dużą klasą można nadal żartować z aktualnych spraw.

Cały występ będzie na żywo, przy użyciu tylko mikrofonu, światła i czasem krótkiej projekcji filmowej, autor obiecuje, że z Wieczoru pierwszego powtórzy się tylko „Dobry wieczór państwu”.

Szczegóły

Klub Komediowy & Jacek Fedorowicz

Improwizacja

Miło nam zapowiedzieć ponowną wizytę Jacka Fedorowicza – satyryka i aktora, felietonisty, twórcy kultowego „Dziennika Telewizyjnego”, autora książek, m.in. niedawno wydanego „Mistrza offu”.

„W tej opowieści postanowiłem skupić się na mojej miłości do kina, wieloletniej, uwieńczonej najpierw zaręczynami, potem krótkim szczęśliwym pożyciem, wreszcie zdradą, po której nastąpiła separacja” – mówi autor. Zgromadzone przez Jacka Fedorowicza wspomnienia, anegdoty z planów filmowych, opowiastki z życia aktorów, reżyserów i scenarzystów staną się inspiracją do serii improwizowanych scen.

Szczegóły