Jacek Dzięgiel - zdjęcie

Jacek Dzięgiel

8,4 / 10

32 oddanych głosów

Data urodzenia:
13-09-1965 (54 lat)

W 1995 roku ukończył studia na PWST w Krakowie. Po ukończeniu szkoły aktorskiej zagrał na deskach Teatru Polskiego w Bielsko-Białej, potem przeniósł się do Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Grał też w Teatrze Narodowym i Teatrze Rampa na Targówku w Warszawie. Na naszej scenie stanął w 1999 za dyrekcji Barbary Borys-Damięckiej. Szerokiej publiczności zaprezentował się w popularnym serialu Na dobre i na złe w roli policjanta Rafała Bożyka oraz w filmie fabularnym Pierwszy milion gdzie zagrał Rogala.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Królowa Śniegu

Dla dzieci

Jedna z najbardziej znanych baśni Andersena zilustrowana muzyką Piotra Hertla i piosenkami Agnieszki Osieckiej. Wywołująca dreszcz grozy podróż w głąb mroźnej krainy zła historia Kaja i Gerdy, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni.

W serce Kaja trafia odłamek zwierciadła, co sprawia, że chłopiec zaczyna być obojętny wobec innych. Zafascynowany Królową Śniegu daje się uprowadzić do jej pałacu. Zrozpaczona Gerda wyrusza na poszukiwania przyjaciela.
Spektakl, wykorzystując nowoczesną technikę, przenosi młodego widza w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Działając na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.

W 2001 roku przedstawienie otrzymało Atest przyznawany przez Kapitułę ASSITEJ na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak”. W lutym 2013 roku mieliśmy przyjemność zagrać 400. spektakl.

Na "Królową Śniegu" zapraszamy dzieci od lat 5.

Szczegóły