Izabella Miko - zdjęcie

Izabella Miko

8,1 / 10

149 oddanych głosów

Data urodzenia:
21-01-1981 (40 lat)

Polska aktorka i modelka. W dzieciństwie śpiewała w zespole dziecięcym Fasolki. Jako czternastolatka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, żeby uczyć się tańca w American Ballet Association w Nowym Jorku. Kontuzja uniemożliwiła jej dalsze kształcenie się w tym kierunku. Postanowiła pozostać w Stanach, gdzie zaczęła pracować jako aktorka i fotomodelka.

Przełomem w jej karierze okazał się w występ w filmie „Wygrane marzenia” (Coyote Ugly, 2000). Następnie pojawiła się w thrillerze „Straceni” (The Forsaken, 2001) i w filmie „W rytmie hip-hopu 2” (Save the Last Dance 2, 2006). W 2016 roku wzięła udział w programie Azja Express emitowanym na kanale TVN. Jej partnerem był Leszek Stanek, z którym zajęła trzecie miejsce w finale.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Dwie połówki pomarańczy

Komedia

Sex, hotel i polskie wesele.

Do jedynego hotelu w mieście, trafia świeża wdowa – Karolina, wezwana by zidentyfikować zmarłego męża – Adama, który wcześniej zginął w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna, Joanna, a także wiele innych niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny – Alex, podającej się za córkę zmarłego.

Zaskakujące zwroty akcji, przewrotne poczucie humoru autorki, żartobliwa interpretacja reżyserska oraz prawdziwe kreacje aktorskie sprawiają, że z zapartym tchem śledzimy coraz bardziej absurdalną sytuację, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje, a śmierć małżonka nie jest wcale końcem związku – wręcz odwrotnie.

To nie jest grzeczne przedstawienie!

A może ten spektakl, to właśnie przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o miłości tej swojej drugiej połówki? Dla wielkiej miłości zrobi się … wszystko…

Spektakl dla widzów dorosłych.

www.dwiepolowkipomaranczy.pl

Szczegóły