Iwona Kmiecik - zdjęcie

Iwona Kmiecik

Wiek: 36 lat

Polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i pedagożka. Finalistka czwartej edycji programu "Must Be the Music. Tylko muzyka."

21 listopada 2013 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany "Kolor szlachetności". Pierwszym singlem promującym płytę został utwór „RoSe”, do którego został zrealizowany teledysk.

W 2017 sukcesem zakończyła się akcja crowdfundingowa, w trakcie której Kmiecik zbierała środki na nagranie swojej drugiej płyty. Projekt wsparli tacy artyści jak Natalia Kukulska, Igor Herbut, Piotr Bukartyk czy Artur Andrus. W 2018 wydała drugi album pt. Tylko dziś. Piosenka „Ziemia Księżyc” zwyciężyła w konkursie Polskiego Radia i ZAiKSu „Piosenka na 100” za najlepszą warstwę muzyczną

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Pamiętnik z Powstania Warszawskiego

Muzyczny

Krystyna Janda dokonując adaptacji "Pamiętnika z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego, stworzyła nową przestrzeń odbierania tego dzieła. Spektakl w jej adaptacji, z muzyką skomponowaną przez Jerzego Satanowskiego, to wejście na zaskakująca ścieżkę dźwiękową „słyszalną” już w "Pamiętniku...". Ta interpretacja pozwala, poprzez słuchanie, mówienie i śpiew, wyrazić to, czego słowo pisane nie odda.

W spektaklu Krystyny Jandy widzowie usłyszą litanię miasta i ludzi, bowiem przestrzeń tworzą w tym spektaklu muzyka, mówienie i śpiew. Ta proza, by wybrzmieć, potrzebuje zasłuchania się; zanurzenia w słowach – strzałach, zdaniach – hukach, sylabach – kanonadach, rumorze, tupocie, krzykach, pieśniach, litaniach i modlitwach. Słowa bohaterów „Pamiętnika...” są z dźwiękami zagłady miasta połączone niczym pępowiną. Tworzą rytm i melodię walczącego miasta.

I wydobywanie.
I odsypywanie.
I gaszenie.
I pomoc.
I nowe bomby.
I krzyk.
– Najświętsze serce Jezusa, zmiłuj się nad nami.
– Najświętsze serce Jezusa, zmiłuj się nad nami.
Wycie samolotów i bomb.
– Najświętsze serce Jezusa… zmiłuj się nad nami…
I huk! I koniec!

Szczegóły