Igor Kowalik - zdjęcie

Igor Kowalik

8,0 / 10

13 oddanych głosów

Wiek: 39 lat

Urodził się i wychowywał we Wrocławiu, gdzie w latach 1996–2000 uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Jako student czwartego roku aktorstwa PWSFTviT w Łodzi pod kierunkiem Jana Machulskiego, w ramach łódzkiego XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych, wystąpił w potrójnej roli jako dziennikarka Małgorzata Mosznal, pewny siebie wokalista Stanisław Retro i jego dziewczyna Ewa w spektaklu Paw królowej (2006) w reż. Łukasza Kosa opartym na powieści Doroty Masłowskiej, gdzie był także współautorem oprawy muzycznej. Swoją przygodę na małym ekranie rozpoczął od występu w różnorodych rolach w programie Michała Fajbusiewicza Magazyn Kryminalny 997. Pojawił się także w kilku filmach krótkometrażowych. W latach 2009-2013 związany był z Teatrem im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Od roku 2013 współpracuje z teatrami we Wrocławiu. 5 lipca 2014 r. w Galerii Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki GTPS Punkt w Gdańsku odbyła się w jego wykonaniu premiera monodramu Marka Koterskiego "Nienawidzę".
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Ożenić się nie mogę

Komedia

"Należą oni bowiem do rzędu tych osób, co więcej czczą pozór niż istotę rzeczy. Opinja świata u nich wszystkim. Byle tej nie naruszyć, wszystko wolno."
Aleksander Fredro

Po raz pierwszy we Wrocławiu mało znana, ale bardzo zabawna komedia Aleksandra Fredry, pochodząca z późnego okresu twórczości autora Zemsty. Pozornie rzecz dotyczy perypetii uczuciowych głównych bohaterów, to jednak tylko pretekst, by opowiedzieć o dzisiejszym świecie celebrytów i uganiających się za nimi dziennikarzy. Lans na ściankach, plotkarskie magazyny, gwiazdy, skandale, szantaże – na tym tle poznamy przedziwną siatkę intryg, w które wplątani są pan Gdański, jego żona Hermenegilda oraz kilka innych postaci. Kto jest sobą, a kto posługuje się fałszywą tożsamością? Kto usiłuje wymusić korzyści osobiste w zamian za pakiet kompromitujących listów? Kto wreszcie ożenić się nie może i dlaczego?

Szczegóły