Grzegorz Gierak - zdjęcie

Grzegorz Gierak

7,6 / 10

7 oddanych głosów

Wiek: 65 lat

Absolwent PWST w Warszawie (1981); pracował w teatrach Nowym, Rozmaitości, Dramatycznym, Adekwatnym, Komedia, Rampa i Na Woli w Warszawie, przez ostatnie lata także w Teatrze Polskim w Bydgoszczy;

z Teatrem ATLANTIS związał się w 1995 (Książę Oktawio w Zwodzicielu z Sewilli), następnie przygotował monodram Pan Pasek i wydra (reż. Jarosław Kilian, 1996); lubi grać we własnych przedstawieniach poetyckich (Kazanie Skargi wg Kazań Piotra Skargi, W Jerozolimie Broniewskiego, Norwid samotny).

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

"Bajki" La Fontaine'a

Dla dzieci

Klasyka światowej literatury dla dużych i małych - zapraszamy na "Bajki, czyli co dwie głowy, to nie jedna".

Bohaterowie - zwierzęta z "Bajek" to typy i charaktery nieproste, choć zawsze wyposażone w jedną cechę charakterystyczną (np. przebiegłość, łakomstwo, chciwość), która dominuje nad pozostałymi cechami. Zwraca uwagę w "Bajkach" ironia, z jaką La Fontaine traktuje swoich zwierzęco-ludzkich bohaterów.

Spektakl dla dzieci od 5 lat.

Szczegóły

Księżycowy chłopiec

Tragikomedia

Na podstawie powieści "Pierrot mon ami" Raymonda Queneau.

Płonie ulica Łez. Najprawdopodobniej ktoś podłożył ogień pod lunapark, prowadzony na obrzeżach Paryża przez dyrektora Pradoneta i jego nieślubną żonę Leonie. Detektywistyczne śledztwo obfituje w sensacyjne tropy, mające swe źródło w przeszłości właścicieli i pracowników parku rozrywki. Jednak pomimo licznych poszlak i motywów kryminalna zagadka może pozostać bez rozwiązania.

Wśród magicznych sztuczek i figli trudno trafić na właściwy ślad i przejrzeć cyrkową iluzję. Najbliżej rozwikłania sensacyjnej zagadki jest Pierrot, pomocnik fakira a później tresera zwierząt. Dziwnym trafem ten niepozorny mężczyzna za każdym razem wpada w sam środek wydarzeń. Czy księżycowy chłopiec odkryje tajemnicę spalonego lunaparku?

Szczegóły

Wizyta

Dramat

Warszawa, późna jesień roku 1943. Godzina policyjna, dawno niewidziany brat, który puka do drzwi pisarki przy ul. Polnej. Tej wizyty pisarka nie odnotowała w swoich Dziennikach, nie wiadomo o czym rozmawiali brat z siostrą. To spotkanie i lakoniczne wzmianki pisarki o jej bracie stały się inspiracją dla twórców spektaklu.

Spektakl na podstawie "Uśmiechu dzieciństwa", "Dzienników" i "Przygód człowieka myślącego" Marii Dąbrowskiej.

Szczegóły