Grażyna Kopeć - zdjęcie

Grażyna Kopeć

9,0 / 10

3 oddane głosy

Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (2006). W latach 2006–2012 aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

W Teatrze Narodowym zagrała m.in. w spektaklach "Pożegnania" oraz "Bezimienne dzieło".

Fot. Andrzej Georgiew

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Pożegnania

Dramat

Chłopak z dobrego domu i fordanserka. Spotykają się przed okupacją i po Powstaniu Warszawskim. Agnieszka Glińska opowiada o niespełnionej miłości i o końcu Polski przedwojennej, biorąc na warsztat powieść Stanisława Dygata.

Miłość nie spełni się. Ani przed wojenną hekatombą, ani też w nowym, przywiezionym ze wschodu porządku. Reżyserka przedstawia historię pogruchotanego pokolenia, zastanawia się nad losem polskiej inteligencji i nad naszym dzisiejszym dziedzictwem. Prowadzi przedstawienie ze swadą, wrażliwością, wyczuciem psychologicznych detali. Nie bez przekory i ironii.

"Pożegnania" nazywano inteligenckim rozrachunkiem, tekstem o pokoleniu, dla którego życie skończyło się 1 września 1939 roku. Ta pełna wdzięku i dowcipu opowieść pozwala przyjrzeć się najnowszej historii ironicznie i z dystansem - a także zastanowić nad inteligenckim rodowodem współczesnej Polski.

Szczegóły