Gabriela Oberbek - zdjęcie

Gabriela Oberbek

9,4 / 10

12 oddanych głosów

Data urodzenia:
19-12-1986 (33 lat)

Absolwentka PWST w Krakowie (2009). Występuje w zespole Teatru Ludowego od XII 2014.

Role teatralne:

"Hamlet" W.Shakespeare,reż. Krzysztof Minkowski, Teatr Ludowy,2014 rok,rola-Ofelia

"W cieniu" na podstawie dramatu "Cień" E.Szwarca,reż Teresa Kurpias-Grabowska, Teatr Rampa,2013 rok, rola-Vicky Valentino

"W pogoni za bajką" M.Muskała,J.Margański,reż. Cezary Domagała, Teatr Rampa,2012 rok,rola- Śpiąca Królewna

"Powrót Wielkiego Szu" M.Potocka,reż. Małgorzata Potocka,Teatr Sabat, 2012 rok, rola-Krycha

"Graj klezmerska kapelo" reż.Waldemar Zawodziński, Teatr im.S.Jaracza w Łodzi,2011 rok

"Rozmowy z Piotrem" J.Nowicki, reż. Jan Nowicki, Teatr Dramatyczny w Płocku,2010 rok,rola-Księżniczka Justyna

"Komedia Romantyczna" W.Tomczyk,reż.Michał Gazda, Teatr TV,2010 rok,rola-Marianna Mazurówna vel Mała

"Mewa" B.Akunin, reż.Natalia Sołtysik, DYPLOM PWST, 2009 rok, rola Irina Nikołajewna Arkadina

"Iwona Księżniczka Burgunda" W.Gombrowicz, reż.M. Hajewska-Krzysztofik,2008 rok, rola-Iwona

Ważniejsze role TV i film:

„Samo Życie” (Beatrix) prod. Akson Studio 2009/2010, reż. Jacek Sołtysiak

„Na dobre i na złe” (Magda) prod. TVP 2010, reż. Kinga Dębska

„Klan” (Anita Sochacka), prod. TVP 2010, reż. Paweł Karpiński

„Klan” (Anita Sochacka), prod. TVP 2010, reż. Paweł Karpiński

„Prosto w serce” (Dziennikarka) prod. TVN 2011, reż. Filip Zylber, Kinga Lewicka

„Piąta pora roku” (Tirówka) prod. WFDiF 2011,reż. Jerzy Domaradzki

„Prawo Agaty”(Bernadetta) prod. TVN 2011/2012/2013 reż. Maciej Migas

„Rezydencja”(Luiza Droska) prod. Akson Studio 2011, reż. Mirosław Gronowski, M.Wiśniewski

„Hotel 52” (Patrycja Zawada) prod. Akson Studio 2011, reż. Grzegorz Kuczeriszka

„Misja Afganistan” (Iza Melbor) prod. Akson Studio 2012, reż. G. Kuczeriszka/M.Dejczer

„Krew z Krwi” (Klaudia) prod. Endemol, Canal+2012, reż. Xawery Żuławski

„Przyjaciółki” (Ewa) prod. Akson Studio 2012/2013 reż. Grzegorz Kuczeriszka

„Czas Honoru” (Jadzia) prod. Akson Studio 2012, reż. Michał Rosa

Nagrody:

Nagroda ZASP im.Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w teatrach dramatycznych, w sezonie 2010/2011, za rolę Księżniczki Justyny w spektaklu

"Rozmowy z Piotrem" w reżyserii Jana Nowickiego w Teatrze Dramatycznym w Płocku.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Tartuffe albo Szalbierz

Tragedia

To arcydzieło francuskiej literatury dramatycznej i szczytowe osiągniecie komediowego geniuszu Moliera. Przedmiot godny dramatu pisarz zamknął w ramach komedii, która przez wieki nie straciła nic z aktualności. Taruffe, mistrz manipulacji, bigot-artysta w bogatym i zadufanym w sobie Orgonie znalazł wdzięczny obiekt swoich zabiegów. Kiedyś musiał żebrać, teraz dzięki swoim talentom jest rezydentem w zamożnym domu swego dobrodzieja z nadziejami na dalsze profity. Wszak na wydaniu jest posażna córka Orgona, a i zaniedbywana żona gospodarza przyciąga jego uwagę… Sam zaś Orgon zaślepiony bezkrytycznym uwielbieniem dla nowego przyjaciela ufa mu i wierzy bezgranicznie we wszystkim, obdarzając, na złość rodzinie, coraz to nowymi dowodami przywiązania.

Scena zdemaskowania hipokryzji Tartuffe’a to jedna z najświetniejszych scen w historii teatru – wyzwanie dla artystów i rozkosz dla widzów.

W jak niekonwencjonalny sposób zmierzył się z geniuszem Moliera czeski reżyser Tomas Svoboda (który na naszych scenach wyreżyserował już kilka znakomitych, także swojego autorstwa, komedii) przekonajcie się Państwo sami. Śmiech przez łzy? Tak! Ale żywiołowy i niepowstrzymany.

Szczegóły

Pchła Szachrajka

Dla dzieci

"Niesłychana rzecz po prostu, by ktoś tak marnego wzrostu i nędznego pchlego rodu mógł wyczyniać bez powodu takie psoty i gałgaństwa, jak pchła owa, proszę państwa!"

A jednak Pchła Szachrajka wyczynia, co jej się żywnie podoba i długo jej te "gałgaństwa" uchodzą na sucho. Bo jest urocza, zalotna i świetnie ubrana, ma tupet i rozkręca się coraz bardziej w swojej bezczelności. Jej filuterność robi wrażenie na rodzaju męskim, a u kobiet wywołuje zazdrość. Wiele można jej wybaczyć - wyjadanie kremu z rurek, kradzież kwiatów z materiału u krawca, podejmowanie się roli korepetytorki angielskiego bez znajomości języka czy udawanie włoskiej śpiewaczki w arii Toski. Ale do czasu... W końcu i ona zmuszona jest do zmiany i refleksji nad dotychczasowym stylem życia.

"Pchła Szachrajka", spektakl muzyczny w reżyserii Anny Seniuk, to feeria kolorowych kostiumów, świetne pomysły na rekwizyty (fascynujące rurki z wyjedzonym z nich kremem czy słoniowe ciężkie nogi w postaci klockowatych koturnów, a także stolik na kółkach, który dzięki prostym zabiegom przejmuje różne funkcje) i po mistrzowsku wyśpiewane krótkie, rytmiczne wersy wiersza Jana Brzechwy. Wszystko kipi humorem, śpiewem i lekkością choreografii.

Jeśli dodać do tego, że mistrzowska rola Pchły Szachrajki w wykonaniu Reżyserki stała się legendą, to na pewno jej inscenizacja tego utworu Brzechwy będzie bawić widzów nowymi pomysłami. Dzieci i dorośli mają przez ponad godzinę zapewnioną wyśmienitą rozrywkę!

Szczegóły

Dzikie łabędzie

Dla dzieci

„Dzikie Łabędzie" jest jednym z najbardziej znanych utworów Hansa Christiana Andersena. Ta poetycka, nasycona elementami grozy baśń, to historia braci królewiczów i ich siostry Elizy, skrzywdzonych przez złą macochę.
Dziewczyna zostaje oszpecona, a jedenastu braci zamienionych w dzikie łabędzie. Dzięki poświęceniu siostry bracia odzyskają ludzką postać. Ale by ich uratować, bohaterka musi przejść wiele trudnych prób, wyrzec się wszystkiego co ma, narazić na śmieszność, znosić ludzkie szyderstwa i zawiść, a nawet otrzeć się o śmierć.
„Dzikie Łabędzie" to baśń o wytrwałości, o nieustępliwym dążeniu do szlachetnego celu i o ostatecznym zwycięstwie nad złem. W historii Elizy gotowej zrobić wszystko dla uratowania braci, można się doszukać analogii do dziejów Kaja i Gerdy, ale ta opowieść Andersena jest chwilami bardziej mroczna od „Królowej Śniegu”.
W przedstawieniu „Dzikie Łabędzie" prastare elementy i motywy baśniowe zostają pokazane we współczesnej scenicznej formie zawierającej ciekawe rozwiązania inscenizacyjne, oparte na animacji.
Atutami przedstawienia są muzyka i piosenki, pełne ekspresji układy choreograficzne oraz malarska scenografia i zaprojektowane w groteskowych formach kostiumy.

Szczegóły

W pogoni za bajką

Dla dzieci

Teatralno-musicalowa zabawa znanymi bajkowymi wątkami i losami bohaterów. Całość tworzy muzyczną opowieść zaskakującą nowoczesną formą i pomysłem inscenizacyjnym.

Przeplatają się w nim dwa światy: podziemny świat nieczytanych bajek oraz zabiegany świat współczesnego królestwa.

Wiecznie zajęty król Sukcesso Pałer zaniedbuje relacje ze swoją córką. Aby ojciec choć na chwilę przestał być królem i poświęcił swój czas tylko jej, królewna Rebella postanawia ukryć jego berło. Atrybut władzy ginie w czeluściach zamkowych lochów, a jego poszukiwanie daje początek fascynującej przygodzie z bohaterami wielu znanych bajek.

Zaskakująca roszada konwencji i stylów uczy znajdowania właściwego kontekstu oraz interpretacji wielu symbolów.

Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Szczegóły