Ewa Skalska - zdjęcie

Ewa Skalska

8.0 / 10

2 oddane głosy

Data urodzenia:
07-02-1991 (27 lat)

śpiewem, tańcem i aktorstwem zafascynowana była od zawsze, co zaprowadziło ją na Akademię Muzyczną w Gdańsku. Studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim, (specjalność musical) umożliwiły jej pracę w wymarzonym zawodzie. Karierę na scenie zaczęła już w połowie drugiego roku nauki, gdy dostała rolę panny młodej w śpiewogrze zorganizowanej przez LGD Trzy Krajobrazy. Studia obudziły w niej również ogromna miłość do stepu. Należy do grupy śpiewająco-stepującaej Zaklepotani, która zadebiutowała w programie TVN "Mam Talent", gdzie dużym sukcesem by występ na żywo w półfinale. Kolejnym ważnym dla niej doświadczeniem była rola Gilmer w musicalu "Godspell" wyreżyserowanym przez Renię Gosławską i wystawionym 25 maja 2013 roku na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Niedawno zakończyła ponad dwuletnią pracę w Teatrze Komedia w Warszawie, gdzie grała w musicalu "Zorro", wyreżyserowanym przez Tomasz Dutkiewicza.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Dziurka w eterycznym ciałku

Dramat

UWAGA: SPEKTAKL GRANY W MIEŚCIE INOWROCŁAW!

Dziurka w eterycznym ciałku to spektakl z elementami musicalu, który został oparty na motywach dramatu "Wariat i zakonnica" oraz utworach poetyckich Stanisława Ignacego Witkiewicza.

„Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byleby nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał” – hasło, które przyświecało sztuce wizjonera, zostało przewrotnie podjęte przez twórców spektaklu – grupę teatralną Teatr Szparka. Dramat opowiada o szaleństwach miłości i irracjonalnej potrzebie przekraczania społeczno-kulturowych granic. Widowisko z elementami rewii i musicalu, balansuje na granicy upajającego snu i rzeczywistości. Wyjątkowy klimat przestawienia podkreśla muzyka autorstwa Izabeli Szoszkiewicz.

Spektakl Dziurka w eterycznym ciałku zaprasza widzów do zabawy w poszukiwanie sensu życia. Gra podjęta z odbiorcami nie jest prosta, gdyż życie przegląda się tutaj w zwierciadle tragikomicznego irracjonalizmu oraz piurblagizmu – fikcyjnego kierunku literackiego stworzonego przez Witkacego. Przestawienie to teatralna impresja na temat groteskowej i perwersyjnej twórczości zakopiańskiego artysty, dramatopisarza i malarza. Ponadto, twórcy zainspirowani dziełami malarskimi Witkacego oraz jego “teatrem zastygłym na płótnie”, ożywiają na scenie demoniczne obrazy wyobraźni artysty, dzięki czemu widzowie wraz z bohaterami mogą przenieść się do świata szaleństwa i absurdu. Świata, w którym toczy się odwieczna walka między pożądaniem i cnotą, ciałem i duszą oraz rozumem i szaleństwem. Czy ktoś wygra? I kto naprawdę jest wariatem? Odpowiedzi poszukają aktorzy Teatru Szparka.

Szczegóły spektaklu