Ewa Skalska - zdjęcie

Ewa Skalska

Data urodzenia:
07-02-1991 (25 lat)

śpiewem, tańcem i aktorstwem zafascynowana była od zawsze, co zaprowadziło ją na Akademię Muzyczną w Gdańsku. Studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim, (specjalność musical) umożliwiły jej pracę w wymarzonym zawodzie. Karierę na scenie zaczęła już w połowie drugiego roku nauki, gdy dostała rolę panny młodej w śpiewogrze zorganizowanej przez LGD Trzy Krajobrazy. Studia obudziły w niej również ogromna miłość do stepu. Należy do grupy śpiewająco-stepującaej Zaklepotani, która zadebiutowała w programie TVN "Mam Talent", gdzie dużym sukcesem by występ na żywo w półfinale. Kolejnym ważnym dla niej doświadczeniem była rola Gilmer w musicalu "Godspell" wyreżyserowanym przez Renię Gosławską i wystawionym 25 maja 2013 roku na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Niedawno zakończyła ponad dwuletnią pracę w Teatrze Komedia w Warszawie, gdzie grała w musicalu "Zorro", wyreżyserowanym przez Tomasz Dutkiewicza.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Dziurka w eterycznym ciałku

Dramat

Dziurka w eterycznym ciałku to spektakl z elementami musicalu, który został oparty na motywach dramatu "Wariat i zakonnica" oraz utworach poetyckich Stanisława Ignacego Witkiewicza.

„Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byleby nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał” – hasło, które przyświecało sztuce wizjonera, zostało przewrotnie podjęte przez twórców spektaklu – grupę teatralną Teatr Szparka. Dramat opowiada o szaleństwach miłości i irracjonalnej potrzebie przekraczania społeczno-kulturowych granic. Widowisko z elementami rewii i musicalu, balansuje na granicy upajającego snu i rzeczywistości. Wyjątkowy klimat przestawienia podkreśla muzyka autorstwa Izabeli Szoszkiewicz.

Spektakl Dziurka w eterycznym ciałku zaprasza widzów do zabawy w poszukiwanie sensu życia. Gra podjęta z odbiorcami nie jest prosta, gdyż życie przegląda się tutaj w zwierciadle tragikomicznego irracjonalizmu oraz piurblagizmu – fikcyjnego kierunku literackiego stworzonego przez Witkacego. Przestawienie to teatralna impresja na temat groteskowej i perwersyjnej twórczości zakopiańskiego artysty, dramatopisarza i malarza. Ponadto, twórcy zainspirowani dziełami malarskimi Witkacego oraz jego “teatrem zastygłym na płótnie”, ożywiają na scenie demoniczne obrazy wyobraźni artysty, dzięki czemu widzowie wraz z bohaterami mogą przenieść się do świata szaleństwa i absurdu. Świata, w którym toczy się odwieczna walka między pożądaniem i cnotą, ciałem i duszą oraz rozumem i szaleństwem. Czy ktoś wygra? I kto naprawdę jest wariatem? Odpowiedzi poszukają aktorzy Teatru Szparka.

Szczegóły spektaklu

18.01Wed

19.01Thu

20.01Fri

21.01Sat

22.01Sun

23.01Mon

24.01Tue

25.01Wed

26.01Thu

27.01Fri

28.01Sat

29.01Sun

30.01Mon

31.01Tue

18.01Wed

19.01Thu

20.01Fri

21.01Sat

22.01Sun

23.01Mon

24.01Tue

25.01Wed

26.01Thu