Ewa Lachowicz - zdjęcie

Ewa Lachowicz

7,7 / 10

37 oddanych głosów

Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Studium Wokalnego Piosenki Estradowej w Głogowie. Pierwsze kroki na scenie stawiała już jako dziecko – jako uczennica Państwowej Szkoły Baletowej debiutowała w przedstawieniach „Carmina Burana” i „Dziadek do orzechów” Teatru Wielkiego w Poznaniu. Z zespołem Studium Wokalnego Piosenki Estradowej wystąpiła podczas Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Jej rolą dyplomową była Węgierka Hunyak w musicalu „Chicago” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Na deskach tego teatru występowała w musicalach „Jesus Christ Superstar”, „Wichrowe Wzgórza”, „Hair”, „Scrooge” oraz „Evita”. W przedstawieniu „Sen nocy letniej (trans-opera)” zagrała jedną z głównych ról – Hermię. Z zespołem musicali „Hair” i „Jesus Christ Superstar” występowała także w języku angielskim przed szwajcarską publicznością w Bazylei, zaś z musicalem „Evita” koncertowała w Niemczech. W 2005 roku, wcielając się w postać Peggy Sawyer, partnerowała m.in. Grażynie Brodzińskiej w musicalu „42nd Street” na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego. W 2011 zagrała tytułową rolę w przedstawieniu „Mała Księżniczka”. W 2011 roku koncertowała z grupą wokalno-kabaretową Szafa Gra stworzoną przez artystów z premierowej obsady musicalu „Metro”. Występowała u boku Demisa Roussosa podczas jego trasy koncertowej w Polsce. W ostatnim czasie zagrała w spektaklu muzycznym „Proces” wg Kafki na Novej Scenie TM ROMA (reż. Jakub Szydłowski) oraz w musicalu „Rent” w warszawskim Teatrze Rampa.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Huśtawka

Musical

Temat stary jak świat. Między Gizelą a Jerrym, zagubionymi i osamotnionymi w wielkim mieście, rodzi się uczucie. W tworzącej się relacji szczęście przeplata się ze smutkiem, a miłość z zazdrością. Któż z nas nie był na takiej huśtawce? Oto zwykła, choć opowiedziana w niezwykły sposób, historia miłości dwojga ludzi. W tle tętniący życiem Nowy Jork – miasto, w którym wszystko może się wydarzyć.

Sukces sztuki Dwoje na huśtawce Williama Gibsona nie dziwi, został potwierdzony wieloma realizacjami na scenach europejskich i światowych. Polska prapremiera tekstu – w reżyserii Andrzeja Wajdy – odbyła się w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie z niezapomnianymi rolami Elżbiety Kępińskiej i Zbigniewa Cybulskiego. Trzydzieści lat później w stołecznym Teatrze Powszechnym swoimi kreacjami Gizeli i Jerry’ego oczarowywali Krystyna Janda i Piotr Machalica.

A gdyby tak przekształcić ten niezwykle popularny utwór w pełnokrwisty musical – z piosenkami Dorothy Fields w przekładzie Wojciecha Młynarskiego, muzyką Cy Colemana i librettem Michaela Bennetta? Takiej interpretacji w Och-Teatrze podejmuje się Anna Sroka-Hryń. W muzycznej inscenizacji jej autorstwa w role głównych bohaterów wcielają się Natalia Sikora i Maciej Maciejewski. Towarzyszyć im będzie utalentowany zespół aktorów, wokalistów i tancerzy. „Bujaj, bujaj, razem z nami na zwariowanej fruń huśtawce!” – dajmy się ponieść tej prostej, a zarazem nadzwyczajnej opowieści!

Szczegóły

Rent

Musical

"RENT" - musical Jonatana Larsona z przesłaniem adekwatnym do dzisiejszych czasów: w świecie, gdzie rządzi pieniądz w ostatecznym rozrachunku z życia liczy się nie on lecz miłość. Mimo, że nie można jej kupić za żadne pieniądze, niektórym wydaje się, że można ją wynająć. "RENT" zdobył nagrodę Pulitzera i cztery statuetki Tony, oraz pięć nagród Drama Desk Award. Jako pierwszy wprowadził do musicalu ważne współczesne tematy społeczne.

"RENT" to musical dla młodych i dla „młodych duchem”, dających się porwać rockowej muzyce i świetnym wokalistom. Dla wszystkich, którzy nie boją się utożsamić z bohaterami śpiewając z nimi piosenki i dla tych którzy nie do końca ich rozumiejąc, jednak po cichu im kibicują. Dla młodych, którzy jeszcze nie odnaleźli swojej drogi i dla dojrzałych, którzy w gąszczu obowiązków tęsknią za radosnym i beztroskim życiem. "RENT" to musical o wolności, tolerancji ale przede wszystkim o potrzebie miłości, do której każdy człowiek ma prawo.
"RENT" opowiada o różnych pragnieniach miłości, która każdego z bohaterów prowadzi inną drogą. Łączy ich życie na marginesie wielkomiejskiej społeczności, która odrzuciła ich styl bycia artystycznej bohemy. Młodzi ludzie walczą o zachowanie własnej godności i mieszkania. Są z niego wyrzucani przez swojego dawnego kompana, który nagle się wzbogacając, zamienia się w tyrana. Wielu z bywalców loftu zmaga się z wirusem HIV, z bezdomnością, zimnem i głodem. Jednak najbardziej dotkliwy jest dla nich chłodna obojętność otoczenia oraz niezaspokojony głód miłości. Mimo swojej trudnej sytuacji odkrywają, że najważniejsza w życiu jest właśnie miłość niezależnie od orientacji, wsparcie przyjaciół i postępowanie w zgodzie z własnymi przekonaniami.

Szczegóły