Ewa Gorzelak - zdjęcie

Ewa Gorzelak

10,0 / 10

2 oddane głosy

Spektakle z udziałem tego aktora:

Tata bez krawata

Dla dzieci

TATA BEZ KRAWATA to spektakl przeznaczony dla widzów 6-13 lat. W treść przedstawienia wplecione są sztuczki iluzjonistyczne.

To odpowiedź na największą a jednocześnie najprostszą potrzebę dzieci: żeby rodzice, mimo swojego zabiegania, znajdowali dla nich czas. Dzieci chcą NAS- rodziców- i prawdziwie wspólnie spędzonego czasu. Doskonale wiemy na jakich ludzi maja wyrosnąć, one natomiast no cóż… wyrosną na naszym przykładzie!
Na ulicy Zakręconego Zaułka 7 mieści się instytut TaBeKra, który bierze pod swe skrzydła zgłoszonych przez dzieci rodziców. Pewnego dnia sztukmistrzyni Gaja diagnozuje u taty bliźniaków niebezpieczną chorobę. To pracoholotatulioza pospolita! Zdaje się, że nadużywał w domu zwrotów: „Później!”, „Nie mam czasu!”, „Zawracasz mi głowę!” „Pobaw się sam!”. Mimo tego że Gaja w typowy dla siebie abstrakcyjny sposób zabiera się do pracy, niespodziewane pojawiają się komplikacje: iluzja wymyka się spod kontroli, pojawia się podstępny ptak Tabekratus i niesforna fretka! Czy wszystko się powiedzie, skoro została tylko garstka czasu?


Spektakl dla dzieci powyżej 6. roku życia

Szczegóły

Jajo w sieci

Dla dzieci

spektakl przeznaczony dla klas I-V (6-11 lat)
Treść sztuki jest zgodna ze szkolnym programem wychowawczym i profilaktycznym oraz z podstawą programową zajęć komputerowych: "Bezpieczeństwo w sieci”.

Od autorek:
Jesteśmy matkami. Z niepokojem obserwujemy jak często dzieci sięgają po wszelką elektronikę. Coraz chętniej odpływają w wirtualny świat gier, Internetu, portali społecznościowych. Robią tysiące selfie i natychmiast je publikują. Najważniejsze stają się dla nich aplikacje, programy, osiągnięcia w grach. „Pobyć razem” przybrało zupełnie inny wymiar. Dlatego właśnie stworzyłyśmy sztukę, która bawiąc wychowuje, edukuje, daje do myślenia.
Z notatek prasowych: "Jajo w sieci" to dynamiczna, pełna energii, wzruszająca opowieść o dwóch rywalizujących ze sobą światach: realnym i wirtualnym. O miłości, przyjaźni i perspektywie straty. Dwie zaprzyjaźnione dziewczynki ściągają na telefon nieznaną im aplikację. Nieświadomie sprawiają, że ze świata wirtualnego do realnego przenika gigantyczne jajo. Jego pojawienie się wywraca do góry nogami życie jednej z nich. Chcąc odzyskać najbliższą sercu osobę, będzie musiała dokonać w sobie wielu zmian, stanąć do walki z czasem i w trybie przyśpieszonym nauczyć się na nowo funkcjonować w realnym świecie. Czy jej się uda?"

Szczegóły