Ewa Budny - zdjęcie

Ewa Budny

8,6 / 10

41 oddanych głosów

Data urodzenia:
08-09-1987 (34 lat)

Tancerka, pedagog. Absolwentka Ogólnokształcącej szkoły baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Taniec (specjalizacja pedagogika baletowa). Od 10 lat solistka baletu w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego. Związana ze sceną muzyczną i musicalową warszawskiej Operetki, Teatru Rampa, Teatru Palladium. Grała główne partie w baletach: "Kopciuszek", "Dziadek do Orzechów" czy "Jezioro Łabędzie". Brała udział w operze "Turandot" w Operze Narodowej w reż. M. Trelińskiego i w musicalu "Upiór w Operze" produkcji Teatru Roma. Na co dzień nauczyciel baletu i innych technik tańca dzieci i dorosłych w swojej szkole “Baletka", a także mama 1,5 rocznej Lilki. Praca z dziećmi jest jej drugą wielką pasją, którą w Teatrze Niewielkim może połączyć z tańcem.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Puf!

Dla dzieci

Co kryje tajemniczy ogród, pełen szelestów, plusków i cichutkich stuków-puków?… Puf! Puf! niezwykłe stwory wykluwają się jeden po drugim z szarych pufów i unoszą w powietrzu.

Czy to ogromna fruwająca meduza, wielka stonoga, tęczowy wąż morski czy fantastyczny pół ptak - pół ryba? A może coś, czego jeszcze nie znamy i nie potrafimy nazwać? Tajemnice, niezwykłe odkrycia i przeobrażenia…

Do muzyczno-tanecznej podróży przez fantastyczny świat zaczarowanego ogrodu zapraszamy dzieci wieku 1-6 lat.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (online).

Szczegóły

Hu hu ha!

Dla dzieci

“Hu hu ha!” to spektakl taneczny do muzyki sławnego francuskiego kompozytora, Erika Satie, i do kompozycji fortepianowych Rafała Kulczyckiego. W przystępny i intrygujący dla małego widza sposób wprowadza dzieci w świat muzyki poważnej i sztuki tańca. A także uczy, że ciekawe opowieści można snuć niekoniecznie przy pomocy słów.

Jest to historia o zimie - ale takiej, której nie ma. Na szczęście, dzięki odrobinie wyobraźni, można wyczarować zimę prawie z niczego. Dwójka bohaterów spektaklu “Hu hu ha!” ma jednak zupełnie inne wyobrażenie na temat tego, co jest najfajniejsze w tej porze roku. On lubi śnieg i sanki, ona marzy o kręceniu pięknych figur na lodzie, co prowadzi do zabawnych nieporozumień między nimi.
Muzyka, a zwłaszcza taniec odzwierciedlają w tym spektaklu różnice charakterów dwóch głównych postaci - ona to finezja i wdzięk baletu, on to niepokorny i żywiołowy hiphopowiec. Czy taka dwójka może zatańczyć razem w rytmie hu hu ha?… I czy rozgrzeje on ich serca?

Zapraszamy na spektakl dzieci w wieku 2 - 7 lat.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Szczegóły