Dorota Wasilewska - zdjęcie

Dorota Wasilewska

10,0 / 10

1 oddany głos

Kompozytorka i wokalistka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie (klasa interpretacji piosenki). W 1986 r. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu wraz z Wiesławą Sós zdobyła II nagrodę za utwór "Taka gmina" z Kabaretu Starszych Panów, który został również wyróżniony nagrodą ZAKR. Kierownik muzyczny licznych przedsięwzięć artystycznych, między innymi Piosenki Paolo Conte z tłumaczeniami Jerzego Menela, w wykonaniu Juliana Mere oraz Miłość i więcej nic – w reżyserii i wykonaniu Jana Jakuba Należytego. Razem z Krystyną Tkacz i Jarosławem Wasikiem wzięła udział w przedsięwzięciu Dariusza Wasilewskiego i Jerzego Menela – Jacquesa Brela Miłość i Śmierć. Sama komponuje piosenki starannie dobierając do nich teksty. Wydała płytę autorską "Wniebogłosy".
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Koncert na wiele serc

Koncert

Każdy artysta ma świetnie wyglądać. Każdy artysta ma być sprawny. Każdy ma nas bawić i zachwycać. A co, jeśli łamie rękę, nadwyręża kręgosłup, naciąga ścięgna? Wtedy wymaga rehabilitacji.

Zapraszamy serdecznie na koncert charytatywny ,,Artyści Artystom – Koncert na wiele serc”. Udział w koncercie potwierdziło wiele gwiazd polskiej sceny i estrady. Będzie to wyjątkowa edycja świąteczna. Całkowity dochód przeznaczony jest na projekt Ewy Kuklińskiej ,,Uwaga Schody!” Program Rehabilitacji i Fizjoterapii Artystów.

Szczegóły