Dominika Gwit - zdjęcie

Dominika Gwit

9,5 / 10

2 oddane głosy

Wiek: 33 lat

Polska aktorka, dziennikarka i osobowość medialna.

Jest absolwentką szkoły aktorskiej Lart Studio w Krakowie, dziennikarstwa na Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie oraz filmoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W 2012 zdała aktorski egzamin eksternistyczny w Związku Artystów Scen Polskich.

Występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, m.in. w roli bankierki w spektaklu Mały Książę oraz w głównej roli w musicalu Szach i Papuga[1]. Od 2017 związana jest z Teatrem „Fabryka Marzeń” Kamili Polak, który swoje tytuły prezentuje podczas ogólnopolskich tras.

Zyskała popularność dzięki występowi w filmie Galerianki oraz pojawieniu się w serialach Przepis na życie i Singielka w stacji TVN.

W latach 2010–2014 była dziennikarką Polskiej Agencji Prasowej. Od 2014 do 2016 była związana z agencją PR ZaZa Media, pełniąc funkcję specjalisty ds. public relations[2].

Od marca 2015 do stycznia 2016 prowadziła cykl Odważ(e)ni w programie Dzień dobry TVN, w którym rozmawiała z osobami, które osiągnęły sukces w odchudzaniu[3][4].

Od lutego 2016 pisze felietony dla portalu Cosmopolitan.pl

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Dystans albo wszyscy umrzemy... Stand up muzyczny

Stand-up

Dystans albo wszyscy umrzemy, to stand-up muzyczny w wykonaniu Dominiki Gwit. Aktorka w zabawny sposób opowiada o życiu i o tym , dlaczego dystans do siebie i świata może polepszyć nam jakość życia! Historie z życia wzięte, okraszone są największymi hitami polskiej piosenki. Usłyszymy m.in. takie szlagiery jak Boskie Buenos, Gdzie Ci mężczyźni, Ramię w ramię czy Dobranoc panowie. Będzie dużo śmiechu i wzruszeń, a przede wszystkim życiowy dystans, którego wszyscy tak bardzo potrzebujemy! Autorem scenariusza jest mistrz słowa i gwiazda polskiego kabaretu Robert Górski. Fortepian: Jacek Subociałło.

Szczegóły