Dominik Rybiałek - zdjęcie

Dominik Rybiałek

8,0 / 10

1 oddany głos

Spektakle z udziałem tego aktora:

Noc żywych Żydów

Dramat

Wyobraźcie sobie, że z piwnic waszego bloku wychodzą martwi Żydzi, żeby zemścić się na mieście, które o nich zapomniało.

Co byście powiedzieli, gdyby do waszych drzwi zapukali żydowscy zombies - kapitan polskiego wojska - ze swoją równie nieświeżą córką i zażądali włączenia współczesnej muzyki? Jak byście zareagowali, gdyby goście bez rąk i z przestrzelonymi twarzami ruszyli na shopping do Arkadii? A gdyby okazało się, ze trzeba ich bronić przed rodzimymi narodowcami? W takiej sytuacji postawiony zostaje bohater „Nocy żywych Żydów”.

Spektakl na podstawie powieści Igora Ostachowicza „Noc żywych Żydów”, nominowanej do Literackiej Nagrody Nike 2013.

W spektaklach 4 i 5 marca wystąpią: Dominik Rybiałek i Karolina Wasilewska.

Szczegóły

Amy. Klub 27

„Amy. Klub 27” to spektakl wykorzystujący w pewnym sensie ekstremalne doświadczenia muzyków rockowych i ich twórczość do opowiedzenia o trudnych relacjach młodych ludzi z rodzicami, łatwej ucieczce w używki i w konsekwencji przedwczesnej śmierci. Bo Klub to 27 jakże liczna grupa artystów, którzy odeszli w wieku 27 lat. Jako ostatnia dołączyła do nich niedawno Amy Winehouse.
Spektakl będzie prezentowany w zamkniętym cyklu 20 przedstawień i uzupełniony szeregiem interdyscyplinarnych działam o charakterze warsztatowym, artystycznym i animacyjnym skierowanych do młodzieży, skoncentrowanych na promowaniu postaw opartych na świadomości własnego potencjału, otwartości, akceptacji różnorodności i odpowiedzialności.

Szczegóły

Kolorowa, czyli biało-czerwona + rozmowa i warsztat z widownią l SPEKTAKL

Dla młodzieży

Monodram na podstawie sztuki napisanej przez Piotra Przybyłę. Hubert kandyduje w najbliższych wyborach na przewodniczącego szkoły. Chodzi od klasy do klasy i przedstawia swój program. Miły, elokwentny, zdolny uczeń, ogólnie bardzo fajny koleś. Częstuje kanapkami, uśmiecha się, prawi komplementy koleżankom. Z chłopaka nieoczekiwanie wypełza ksenofob i szowinista… Pod koniec lekcji jest głosowanie. Kto zagłosuje na Huberta?

Spektakl dla widzów powyżej 14 roku życia.

***

11 marca 2017 roku przypadają 105. urodziny Jana Dormana, wybitnego twórcy teatru dla młodych widzów. Przy tej okazji zapraszamy młodzież licealną, edukatorów, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na trzydniowe spotkanie poświęcone teatrowi dla młodzieży.

W dniach 12-14 marca zaprezentujemy w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego trzy spektakle, które na co dzień pokazywane są w placówkach oświatowych. Ich twórcy poruszają ważne społecznie tematy, eksperymentują z formą, stwarzają dla widza przestrzeń aktywnego udziału. Przedstawieniom będą towarzyszyć warsztaty dla nauczycieli, wykład o teatrze Jana Dormana oraz dyskusja o teatrze dla młodzieży.

Szczegóły