Daria Jakubik - zdjęcie

Daria Jakubik

8,6 / 10

41 oddanych głosów

Wiek: 32 lat

Absolwentka PWST w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Tancerka, aktorka, akrobatka, nauczycielka tańca współczesnego, instruktorka aerobiku sportowego. Tańcem zajmuje się od siódmego roku życia; występowała m.in. z zespołem studia tanecznego Metro przy Teatrze Buffo i z zespołem Akcent. Mając 15 lat zagrała w musicalu “O dwóch takich, co ukradli księżyc” rolę Placka. Daria, mimo młodego wieku, ma ogromne i różnorodne doświadczenie sceniczne. Studia aktorsko-taneczne w krakowskiej PWST były naturalnym zwieńczeniem jej rozwoju artystycznego. W Teatrze Niewielkim prezentuje nie tylko swoje umiejętności taneczne, akrobatyczne i aktorskie, ale także naturalny wdzięk, ciepło i wspaniały kontakt z dziećmi.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Puf!

Dla dzieci

Co kryje tajemniczy ogród, pełen szelestów, plusków i cichutkich stuków-puków?… Puf! Puf! niezwykłe stwory wykluwają się jeden po drugim z szarych pufów i unoszą w powietrzu.

Czy to ogromna fruwająca meduza, wielka stonoga, tęczowy wąż morski czy fantastyczny pół ptak - pół ryba? A może coś, czego jeszcze nie znamy i nie potrafimy nazwać? Tajemnice, niezwykłe odkrycia i przeobrażenia…

Do muzyczno-tanecznej podróży przez fantastyczny świat zaczarowanego ogrodu zapraszamy dzieci wieku 1-6 lat.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (online).

Szczegóły

Dzieło sztuki

Komedia

Komedia na podstawie nieznanych dotąd w Polsce tekstów Antoniego Czechowa.
Spektakl został uznany i dostał dobrą opinię ze strony krytyków teatralnych:

"…Humoreska „Dzieło sztuki” to tekścik króciutki, zaledwie parę stroniczek, nie starczyłoby jej na cały spektakl, toteż Żanna Gierasimowa, która wykorzystała tytuł tego opowiadanka, zbudowała scenariusz spektaklu … na kilku doszytych opowiadankach Czechowa, które razem złożyły się w zabawny portret drobnomieszczan i artystów…
…Trzeba przyznać, że fastryg nie było widać, scenariusz (umiejętnie stosując drobne wstawki i łączniki) biegnie wartko, przynosząc kolekcję barwnych postaci, próbujących z życia uszczknąć coś dla siebie…"
- Tomasz Miłkowski, krytyk teatralny (Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych), artykuł publikowany w „Dzienniku Trybuna” 15 marca 2019.

Dodatkowym atutem spektaklu jest klasyczna muzyka, ruch, pełne koloru i humoru widowisko.

Szczegóły

Hu hu ha!

Dla dzieci

“Hu hu ha!” to spektakl taneczny do muzyki sławnego francuskiego kompozytora, Erika Satie, i do kompozycji fortepianowych Rafała Kulczyckiego. W przystępny i intrygujący dla małego widza sposób wprowadza dzieci w świat muzyki poważnej i sztuki tańca. A także uczy, że ciekawe opowieści można snuć niekoniecznie przy pomocy słów.

Jest to historia o zimie - ale takiej, której nie ma. Na szczęście, dzięki odrobinie wyobraźni, można wyczarować zimę prawie z niczego. Dwójka bohaterów spektaklu “Hu hu ha!” ma jednak zupełnie inne wyobrażenie na temat tego, co jest najfajniejsze w tej porze roku. On lubi śnieg i sanki, ona marzy o kręceniu pięknych figur na lodzie, co prowadzi do zabawnych nieporozumień między nimi.
Muzyka, a zwłaszcza taniec odzwierciedlają w tym spektaklu różnice charakterów dwóch głównych postaci - ona to finezja i wdzięk baletu, on to niepokorny i żywiołowy hiphopowiec. Czy taka dwójka może zatańczyć razem w rytmie hu hu ha?… I czy rozgrzeje on ich serca?

Zapraszamy na spektakl dzieci w wieku 2 - 7 lat.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Szczegóły