Betty Q - zdjęcie

Betty Q

7,6 / 10

13 oddanych głosów

Spektakle z udziałem tego aktora:

Śmierć wrogiem ojczyzny - Pożar w Burdelu

Kabaret

Kultowy Teatr Pożar w Burdelu wraca, jak zwykle jesienną porą z nową premierą, która odbędzie się 28 października w Teatrze WARSawy. Do grona gwiazd Pożaru w Nurdelu dołączy w tym spektaklu Leszek Bzdyl, który wcieli się w rolę Dionizosa. W jednej z ról wystąpi również Katarzyna Kwiatkowska.

Po śmierci Wielkiego Stratega, wizjonera i nacjotechnologa Maxa Hardkora, dziedzicem nacjoimperium zostaje ginekolog i ekshumator Edmund Zgliszczak. Powołuje Instytut Żałoby Narodowej, buduje mauzoleum i pomniki Hardkora w całym kraju, a także zamawia u Tomka Bagińskiego grę komputerową o niezwyciężonym Hardkorze. Zmęczeni propagandą Polacy coraz liczniej popierają założoną przez Burdeltatę partię - Front Rozrywki Narodowej, zrzeszający lewaków, żonglerów, feministki i innych artystów, uciekających do Warszawy przed dobrą zmianą.

Na ratunek nacjoimperium przybywa travelerka, szowinistka i kochanka Hardkora - Viki Krystyna Halik-Malinowska. Aby przebić ofertę Burdeltaty, powołuje radę ocalenia kultury europejskiej, w której skład wchodzi Jan Pietrzak, Antoni Libera, Michel Houellebecq, Zenek Martyniuk, Dariusz Karłowicz oraz Zgliszczak, który z DNA pobranego z ateńskich ruin, wskrzesza w Warszawie teatr Dionizosa i samego Boga Wina.

Czy artystów uda się nawrócić na patriotyzm? Czy Front Rozrywki Narodowej wygra wybory i wejdzie do sejmu? Czy uda się wskrzesić Hardkora i stworzyć armię Niezwyciężonych? Kto wygra bitwę o Warszawę?
W spektaklu pościgi, ekshumacje, wskrzeszenia, grobbing, churching i wiele innych atrakcji!

Szczegóły

Niepodległość jest kobietą - Betty Q & Crew

Rewia

"Niepodległość jest kobietą" - impresja o pięknie, burlesce i Polsce.

Romantycy i ich zrywy (zrywane maliny i ubrania), husaria (pióra również strusie), sztandar ze spódnicy, przerażona Kasztanka, Fogg w sukience, błękitne anioły, aż w końcu ukojenie przy piersiach Matki Polki czy może Królowej Polski?
Ty też żyjesz w przekonaniu, że czekając na walczących w powstaniach mężczyzn, Polki robiły na drutach przy kominku? Czas zajrzeć między wersy podręczników historii, bo tam czekają lepkie i słodkie jak miód apokryfy. Niepodległość jest radosna, szalona, seksowna i piękna. I stała się ciałem.
Pokażą to performerki zespołu Betty Q & Crew. Burleska o radości z ciała, szaleństwo, kwestionowanie seksualności i celebrowanie piękna. Tej nocy niepodległość jest kobietą.

Szczegóły

Burleskowe Święto Wiosny

Rewia

Burleskowe Święto Wiosny w wykonaniu Betty Q & Crew! Kobieca odsłona Strawińskiego. Balet wpleciony w rewię, burleskę i czystą rozrywkę. Uwielbienie natury skąpane w brokacie. Rozedrgane instynkty wypływające z matki ziemi.

Performerzy i performerki pod wodzą Betty Q stworzą świat współczesnego rytuału, przepełniony kobiecością i refleksją nad ciałem. W tym świecie każde ciało jest piękne, uwodzi, daje i dostaje przyjemność.

W Teatrze Druga Strefa odbędzie się pierwsze światowe wykonanie Święta Wiosny w burleskowej aranżacji. Czy wzbudzi tak wielkie emocje jak paryska prapremiera choreografii Wacława Niżyńskiego? Czy ofiara zatańczy się na śmierć? A może ofiarą wcale nie będzie dziewica?

Również pierwszy raz w historii polskiej burleski usłyszycie muzykę, która powstała specjalnie dla tego projektu. Cały spektakl będą spajać dźwięki, za które odpowiedzialny jest Zbigniew Flakus, autor muzyki teatralnej i filmowej (m.in. do spektaklu "Dom przeznaczony do wyburzenia" w reżyserii Jacka Rykały w Tatrze Śląskim w Katowicach). Autor inspirował się Strawińskim oraz współczesną muzyką elektroniczną. To reinterpretacja, dekonstrukcja, analiza i synteza wielkiego baletu za pomocą nowych środków, w poszukiwaniu tradycyjnych celów.

Wciąż nie wiesz, co to burleska, a wstydzisz się zapytać? Sądzisz, że gorsety zniewalają kobiety, a wysokie obcasy mają zły wpływ na kręgosłup (moralny)? W tym show najważniejsze jest to, czego nie widać, ale to, co zobaczycie i tak nie pozwoli Wam zasnąć!

Szczegóły

Burleskowa scena otwarta na święta zimowe

Rewia

Tego wieczoru wystąpią burlesque wanna be, początkujące performerki, dziewczyny z Betty Q & Crew i kilka zupełnie zaskakujących postaci z pogranicza burleski i groteski.

Wszystko w ciepłych skarpetach, brodzie Mikołaja, z chińskim smokiem, przy dźwięku kopyt reniferów i blasku gwiazdy betlejemskiej oraz chanukiji.
Wciąż nie wiesz, co to burleska, a wstydzisz się zapytać? Sądzisz, że gorsety zniewalają kobiety? A wysokie obcasy mają zły wpływ na kręgosłup (moralny)? W tym show najważniejsze jest to, czego nie widać, ale to, co zobaczycie i tak nie pozwoli Wam zasnąć!

Szczegóły