Bartosz Ostrowski - zdjęcie

Bartosz Ostrowski

9.1 / 10

65 oddanych głosów

Wiek: 27 lat

Aktor. Współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie.
Spektakle z udziałem tego aktora:

CEZARY IDZIE NA WOJNĘ

Performance

Opowieść performatywna o wyprawie na przedwojnie mitologicznego, wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu i o wojnie, jaką wypowiada on widmom wojny.
Biografia reżysera rozpisana na 4 aktorów i pianistkę staje się pretekstem do przedefiniowania pojęć zastanych i wytworzenia własnego queerowego systemu fantazmatycznego. Spektakl, w którym Popołudnie fauna Niżyńskiego spotyka się z pieśnią Moniuszki w męskiej przebieralni, ćwiczenia aerobowe z wojenną symfonią Szostakowicza, a wspomnienie decyzji komisji poborowej sprzed lat staje się impulsem do uruchomienia campowej rewii performatywnej.
Spektakl została nagrodzony w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia w Krakowie w kategorii Zespół.

„Przed wojną / Wojna / Po wojnie", to 3-letni cykl kuratorski Komuny//Warszawa opisujący permanentny stan, w jakim znajduje się świat.
Wojny mogą być zbrojne i psychologiczne, zamorskie i domowe, międzynarodowe i rodzinne. Wojna krąży po świecie: „trudno bez niej żyć, łatwiej z nią umierać".
Impulsem, który skłonił K//W do zajęcia się wojną, był ciąg ponurych wydarzeń z ostatnich lat: Wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie – Brexit – wygrana Trumpa. Coraz częściej pojawia się myśl, że wojna w Europie może przestać być historią. Stąd potrzeba zadania pytań o to: Czy jesteśmy przygotowani do wojny? Czy pamięć o wojnie ułatwia podtrzymanie pokoju? Czy woja może być sprawiedliwa? Czy polityki historyczne otwierają rany i zbroją społeczeństwa do walki?
K//W opowiada o wojnie i wojnach – w ich różnych kontekstach i odsłonach, z naciskiem jednak na ich realny – nieheroiczny i osobisty wymiar. Podejście K//W jest czysto pragmatyczne – skupione na praktyce i cenie przetrwania.

Szczegóły spektaklu

Dali

Pantomima

Spektakl z udziałem dwojga aktorów, oparty głównie na ruchu i działaniach fizycznych. Inspiracją dla projektu jest dorobek artystyczny Salvadora Dali oraz jego życie prywatne, w szczególności związek z jego ukochaną żoną i muzą, Galą Dali (Heleną Diakonovą).

Istnieje analogia pomiędzy kreacją wizerunkową Dalego a zawodem aktora. Presja bycia nieprzeciętnym, rozbudowana samoświadomość i ciągłe wymyślanie siebie na nowo to podstawowe składowe tej profesji. Twórcy przedstawienia traktują krąg Dalego jako punkt wyjścia dla ich własnej wyobraźni, którą uruchamiają by zaprosić widza w kolorowy świat zmysłów, abstrakcyjnych skojarzeń i granicznych doznań. „Dali.” to ciąg luźno powiązanych scen, które spaja ze sobą jedno hasło: „Od Dalego różni mnie wyłącznie to, że nim nie jestem”. Spektakl "Dali." powstał w ramach naszej Sceny Eksperymentalnej.

Szczegóły spektaklu