Barbara Melzer - zdjęcie

Barbara Melzer

8,3 / 10

92 oddanych głosów

Data urodzenia:
30-01-1968 (54 lat)

Wokalistka, aktorka musicalowa. Debiutowała w legendarnym widowisku Metro. Jest laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu z 2002 r. Ma w dorobku role w teatrach: Buffo (Metro, Do grającej szafy...), Komedia (Chicago) i Roma (Koty). W latach 90. wystepowała w telewizyjnym programie MDM Manna i Materny. Jej głos doskonale znają także młodsi widzowie - z polskich wersji dubbingowych takich filmów i seriali jak Potwory Kontra Obcy, Garfield i Przyjaciele czy Truskawkowe Ciastko.

Absolwentka Studium Wokalnego w Poznaniu.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Czarownice z Eastwick

Musical

Ten musical przeniesie Państwa do małego amerykańskiego miasteczka, w którym trzy tytułowe „czarownice” odnajdą swoją kobiecość dzięki interwencji diabolicznego Darryla van Horne’a.

Wszyscy ci, którzy widzieli słynny film z Jackiem Nicholsonem, Cher, Michelle Pfeiffer i Susan Sarandon, wiedzą doskonale, co to za historia. Na naszej scenie wzbogacona została o porywające sceny taneczne choreografa Jarosława Stańka oraz wpadające w ucho numery muzyczne w wykonaniu najlepszych polskich aktorów musicalowych. Spróbujemy też poderwać siebie i Państwa do lotu – metaforycznie, a może i całkiem dosłownie.

Spektakl zalecany dla widzów od 16 roku życia.

Szczegóły

Kariera Nikodema Dyzmy

Musical

Powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza „Kariera Nikodema Dyzmy” już w chwili wydania (1932 r.) była owiana aurą skandalu. Odważna i celna satyra na skorumpowane i cyniczne elity polityczne dwudziestolecia międzywojennego miała być odwetem autora na władzach sanacyjnych. Tadeusz Dołęga-Mostowicz, wówczas dziennikarz, krytykował poczynania rządu i marszałka Piłsudskiego. Ponieważ nie reagował na ostrzeżenia, został porwany, pobity i porzucony za miastem.

Wydawało sę, że książka o bezrobotnym urzędniku pocztowym z prowincji będzie jedynie osobistą zemstą za samosąd. Nikt wówczas nie przypuszczał, że opowieść o karierze politycznej prostaka i ignoranta będzie cieszyć się tak wielkim powodzeniem i pozostanie aktualna przez kolejne dekady.

Szczegóły