Barbara Ciemięga

Spektakle z udziałem tego aktora:

Ony - Teatr Czytelni Dramatu

Dramat

Zwycięski spektakl 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej Na podstawie sztuki Marty Guśniowskiej „Ony”

Po co człowiekowi baśnie? Po to, by uciec do innego świata – pełnego przygód, magii, ale też niebezpieczeństw. Tytułowy bohater wyrusza w podróż w poszukiwaniu swojego ojca-pirata, a po drodze spotyka Diabła Morskiego, Czarnoksiężników, Olbrzyma, dziwne zamki i miasta – tak mierzy się własnym cierpieniem i samotnością, by nauczyć się, na czym tak naprawdę polega miłość i odpowiedzialność.


Spektakl zdobył następujące nagrody i wyróżnienia:

- Główna nagroda 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2015 roku
- Nagroda Publiczności 11. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni
- Wyróżnienie jurorskie 11. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni
- Główna nagroda Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” w Rzeszowie w 2016 roku
- Najlepsze przedstawienie offowe według Kaliny Zalewskiej i Jacka Sieradzkiego w ramach Najlepszy, Najlepsza, Najlepsi w sezonie 2014/2015 miesięcznika „Teatr”

Szczegóły

MÓW ZA SIEBIE: Miasto Dada

Dramat

Spektakl CZYTELNI DRAMATU.

Tematem przedstawienia jest współczesne miasto i prawo do jego użytkowania. Miasto Dada stanowi kolaż elementów teraźniejszych i historycznych opowiedziany i wyśpiewany przez tańczący chór. Dynamiczne przedstawienie podejmuje grę z tekstem, badając możliwości pozbawiania go sensu.

Szczegóły

Teatr Czytelni Dramatu – Miasto Dada

Jednym z podstawowych problemów, jakie podejmuje spektakl, jest pytanie o odpowiedzialność za miejsce, w którym się żyje.
Akcja toczy się w mieście zmagających się tłumów – kolaż elementów teraźniejszości i historii opowiedziany i wyśpiewany chórem. To energetyczny, dynamiczny spektakl – z jednej strony teatr ruchu, niemalże tańca, z drugiej jednak z mocno wyeksponowanym tekstem z akcentem postawionym na… odsensawianie treści. Czyli jak powiedzieć to, co chcemy wyrazić, tak, aby w końcu to powiedzieć i zostać szczerze wysłuchanym.

Spektakl bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Szczegóły