Anna Sroka - Hryń - zdjęcie

Anna Sroka - Hryń

9,1 / 10

110 oddanych głosów

Wiek: 44 lat

Anna Sroka - Hryń - absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2000). Współzałożycielka Studia Teatralnego „Koło”. Zagrała m.in. w spektaklach Igora Gorzkowskiego: „Rosyjski dramat”, „Strona zakwitających dziewcząt”, „Miłość do trzech pomarańczy”, „Absolutnie off show”, „Taksówka”, „Starucha” wg tekstów Daniła Charmsa (Teatr Ochoty). Koncertuje z własnymi recitalami, m.in. z recitalem piosenek Edith Piaf, Ewy Demarczyk, Billie Holiday, z towarzyszeniem wybitego kompozytora i pianisty Włodzimierza Nahornego.

Wystąpiła w licznych spektaklach Teatru Muzycznego ROMA, m.in. “Mamma Mia” (jako Donna) i “Alicja w krainie czarów” , a w ramach Novej Sceny Teatru Muzycznego ROMA w przedstawieniach „Proces”, „Całujcie mnie wszyscy w odbiornik”, „Tuwim dla dorosłych” oraz w “Młynarski obowiązkowo!” w Teatrze 6 Piętro.

Laureatka VI edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, finalistka PPA we Wrocławiu (2003). Ma w dorobku kilkadziesiąt ról dubbingowych, serialowych i filmowych. W 2013 roku obroniła tytuł doktora sztuki na Akademii Teatralnej w Warszawie.

Spektakle z udziałem tego aktora:

CAFÉ LUNA

Monodram

Drapieżna i sentymentalna, perwersyjna i naiwna, ale przez to prawdziwa w swoich namiętnościach i tęsknotach. Taka jest bohaterka monodramu CAFÉ LUNA. Jej rozmaite pragnienia i smutki wyśpiewuje na scenie Anna Sroka-Hryń. Układają się one w niezwykłą opowieść o kobiecie, która nie boi się przyjemności, ale też często topi smutki w kolejnym kieliszku wina. Wspaniała historia, wzbogacona o piosenki z tekstami Anny Burzyńskiej!

Szczegóły

Taksówka

Dramat psychologiczny

Pasażerowie warszawskiej taksówki – tutejsi i przyjezdni. Z pozoru zwykli ludzie, ale każdy z nich ma niepowtarzalne wnętrze i ciekawe historie. W Wigilię Bożego Narodzenia każdy dokądś zmierza…

Szczególnie w takim mieście jak Warszawa, pełnym pośpiechu, z aspiracjami europejskiej stolicy, a jednak podszytym wariactwem i niepokojem. W lusterku kierowcy odbija się żywy obraz miasta. W tle samotny DJ prowadzi audycję w radiu. Czy zadzwonisz do niego w ten dzień? Jego amerykańska muzyka i monolog towarzyszy Ci przez cały ten wieczór, gdy jedziesz taksówką do rodziny, przyjaciół, do kochanka, do pustego domu, gdziekolwiek…

Szczegóły

Anna Sroka-Hryń z zespołem – Piosenki Vintage – Przedwojenne szlagiery

Musical

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury zaprasza na Koncert Piosenki Vintage – Przedwojenne szlagiery w wykonaniu wybitnej artystki Anny Sroki Hryń z Zespołem.
Koncert odbędzie się 23 kwietnia 2016 r. o godz. 18.00 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie.

Koncert VINTAGE w wykonaniu Anny Sroki - Hryń to wędrówka w niezapomniane lata 20 i 30 ubiegłego wieku, kiedy rozkwit przeżywały kabarety, małe scenki i podscenki teatralne. To czas wybitnych autorów jak Marian Hemar, Julian Tuwim i kompozytorów; Jerzy Petersburski, Henryk Wars i niezapomnianych pieśniarzy; Hanka Ordonówna, Adam Astor.
Program koncertu VINTAGE Anny Sroki - Hryń to wyjątkowa podróż w świat znanych i lubianych przebojów w nowoczesnych aranżacjach. Podczas Koncertu wykonane zostaną przeboje takie jak: Madame Loulou, Na pierwszy znak, Sonny Boy, Pensylwania, W tę noc upalną. Miłość ci wszystko wybaczy, Coquelicot, Szczęście raz się uśmiecha, Już nigdy, Już nie zapomnisz mnie, Ostania niedziela, Błękitny ekspres, Ty albo żaden, Gramofonomanka, Uliczkę znam w Barcelonie, Będzie lepiej.
Odważnie sięgamy po kultowe utwory i zgodnie z definicją słowa vintage łączymy style szukając nowego brzmienia. Na warsztat wzięliśmy utwory z tamtych lat i odczytujemy je na nowo, zestawiamy ze sobą styl lat 30 – tych z naszą współczesną wrażliwością. Z tego artystycznego patchworku wyłoniło się zupełnie nowe brzmienie.
W Koncercie nie zabraknie ówczesnych szlagierów w nowym ,,garniturze”, jak i mniej znanych utworów, które dzięki wyjątkowym i odważnym aranżacjom Urszuli Borkowskiej zyskują nowe brzmienie.
W skład zespołu muzycznego wchodzą najlepsi z najlepszych muzyków:
• Anna Sroka – Hryń - wokal
• Urszula Borkowska – aranżacje, fortepian i instrumenty programowane,
• Konrad Kubicki – kontrabas,
• Marcin Świderski – flet, saksofony, cajon

Szczegóły

Księżycowy chłopiec

Tragikomedia

Na podstawie powieści "Pierrot mon ami" Raymonda Queneau.

Płonie ulica Łez. Najprawdopodobniej ktoś podłożył ogień pod lunapark, prowadzony na obrzeżach Paryża przez dyrektora Pradoneta i jego nieślubną żonę Leonie. Detektywistyczne śledztwo obfituje w sensacyjne tropy, mające swe źródło w przeszłości właścicieli i pracowników parku rozrywki. Jednak pomimo licznych poszlak i motywów kryminalna zagadka może pozostać bez rozwiązania.

Wśród magicznych sztuczek i figli trudno trafić na właściwy ślad i przejrzeć cyrkową iluzję. Najbliżej rozwikłania sensacyjnej zagadki jest Pierrot, pomocnik fakira a później tresera zwierząt. Dziwnym trafem ten niepozorny mężczyzna za każdym razem wpada w sam środek wydarzeń. Czy księżycowy chłopiec odkryje tajemnicę spalonego lunaparku?

Szczegóły

Młynarski obowiązkowo!

Muzyczny

MŁYNARSKI obowiązkowo! to unikalny projekt teatralny. Po raz pierwszy w swojej długoletniej karierze Wojciech Młynarski tworzy całkowicie autorskie przedstawienie, którego jest pomysłodawcą, autorem scenariusza i opiekunem artystycznym. Powstający spektakl to niezwykła, wyśpiewana autobiografia Mistrza piosenki literackiej, który swoją twórczością już od pół wieku towarzyszy kilku pokoleniom Polaków. Trudno wyobrazić sobie naszą zbiorową świadomość, a nawet język codzienny bez obecności w nich takich utworów jak "Róbmy swoje", „Życie, kocham cię nad życie”, „Polska Miłość” czy "W Polskę idziemy”.
W tą niezwykle muzyczną podróż po życiu i twórczości Młynarskiego poprowadzi nas Jego alter ego Narrator - w tej roli Wiktor Zborowski, oraz zespół wykonawców wybranych do spektaklu przez samego Mistrza.

Szczegóły

Miłe Panie i Panowie bardzo mili… I Festiwal Młynarski w Ateneum-Konfrontacje

Muzyczny

„Miłe Panie i Panowie bardzo mili…“ to koncert poświęcony twórczości Geniusza polskiej piosenki – Wojciecha Młynarskiego. W wykonaniu artystów, których sam Mistrz chętnie zapraszał do śpiewania Jego repertuaru, usłyszą Państwo kilkanaście piosenek oraz śpiewanych felietonów, z których Wojciech Młynarski słynął jako niebywale celny obserwator „coraz bardziej otaczającej nas rzeczywistości“.

W koncercie oprócz absolutnych przebojów (m.in. „Jesteśmy na wczasach“, „Róbmy swoje“, „Przyjdzie walec“, „Jeszcze w zielone gramy“) zostanie zaprezentowany wachlarz utworów poetyckich i obyczajowych (m.in. „Polska miłość“, „Tak jak malował pan Chagall“, „Kocham cię życie“ czy „Nie wycofuj się“).

Szczegóły

Next to Normal

Musical

Pamiętacie „Lot nad kukułczym gniazdem”? „Next to Normal” w podobny sposób zamienia trudny problem walki z chorobą psychiczną w dramat rodzinny o sile przekazu bomby burzącej.

Goodmanowie to z pozoru normalni Amerykanie. Diana zajmuje się domem, Dan zarabia na utrzymanie. Ich córka Natalie jest muzycznym geniuszem i marzy o wyrwaniu się rodzinnego miasta, a syn Gabe – zbuntowanym nastolatkiem, przy tym oczkiem w głowie matki. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią zwyczajności kryje się rodzinna tragedia, a Diana zmaga się z chorobą dwubiegunową. Postępy w chorobie sprawiają, że uporządkowany świat Goodmanów wali się jak domek z kart, a walka o utrzymanie pozorów normalności staje się być albo nie być dla całej rodziny.

"Next to Normal" to rockowy musical o walce z chorobą psychiczną. W Stanach Zjednoczonych nagrodzono go Pulitzerem w dziedzinie dramatu oraz trzema nagrodami Tony, teatralnego odpowiednika Oscarów. Spektakl na Broadwayu wywołał sensację i został okrzyknięty przełomowym dziełem we współczesnych dziejach musicalu. Potężna dawka rocka w połączeniu z frapującym tematem pozwoliły zrewolucjonizować cały gatunek i od wielu lat przyciągają na całym świecie tłumy widzów.

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

Szczegóły

Anna Sroka - Hryń “Vintage”

Koncert

Program piosenek przedwojennych w wykonaniu Anny Sroki – Hryń w aranżacjach Urszuli Borkowskiej.

Niezwykle utalentowana aktorka, której koncerty wypełniają publicznością każdą salę. Hołd dla jej umiejętności złożyła sama Irena Santor, wręczając nagrodę dla najlepszej wokalistki Teatralnych Nagród Muzycznych w 2013 roku. Anna Sroka z pewnością zasługuje na największe komplementy. Niezależnie od tego, czy śpiewa piosenki Edith Piaf, Billie Holiday, czy Agnieszki Osieckiej, zawsze wydobywa z nich to, co najcenniejsze, zmieniając się wokalnie jak kameleon. Obecnie można ją podziwiać w musicalu „Mamma Mia” w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie gra główną rolę Donny. Na koncercie usłyszymy niezapomniane piosenki z lat 20-tych i 30-tych, najwybitniejszych twórców tego okresu. Szlagiery autorstwa Mariana Hemara, Juliana Tuwima i kompozytorów: Jerzego Petersburskiego i Henryka Warsa.

Koncert VINTAGE to wędrówka w niezapomniane lata 20 i 30 ubiegłego wieku, kiedy swój rozkwit przeżywały kabarety, małe scenki i podscenki teatralne. To czas wybitnych autorów, takich jak Marian Hemar i Julian Tuwim, kompozytorów Jerzego Petersburskiego i Henryka Warsa, a także niezapomnianych pieśniarzy, Hanki Ordonówny czy Adama Astora. Odważnie sięgamy po te utwory i zgodnie z definicją słowa vintage łączymy style, szukając nowego brzmienia. VINTAGE nie stroni od zestawień awangardowych i szokujących, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm. Na warsztat wzięliśmy utwory z tamtych lat i odczytujemy je na nowo, zestawiamy ze sobą styl lat 30-tych z naszą współczesną wrażliwością. Z tego artystycznego patchworku wyłania się zupełnie nowe brzmienie. Pomysłodawczynią koncertu jest aktorka i piosenkarka Anna Sroka – Hryń.

Szczegóły