Anna Polarusz - zdjęcie

Anna Polarusz

7,8 / 10

93 oddanych głosów

Anna Polarusz jest absolwentką Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie - w 1996 roku uzyskała dyplom na Wydziale Reżyserii. Projektuje i wykonuje scenografię, malarstwo, marionetki, małe formy rzeźbiarskie (statuetki głównie z porcelany), a także kostiumy, stroje sceniczne i karnawałowe oraz kreacje wieczorowe. Nie ustaje w swoich twórczych poszukiwaniach. Reżyseruje spektakle i pisze do nich scenariusze. Aktorstwo też nie jest jej obce. W latach 1995-2007 pracowała w Kijowskim Państwowym Teatrze oraz w Kijowskim Państwowym Teatrze Marionetek, z którym wiele podróżowała po całej Europie. Równoległe prowadziła swoją własną firmę „POLARUSZ”, która zajmowała się tworzeniem autorskiej ozdobnej lalki (art-doll). Współpracowała z wieloma wybitnymi artystami takimi jak: Juri Murawicki, Michail Jaremczuk, Eugenia Gapczyńska i Viktoria Gress oraz Andrzej Łojko. Po przybyciu do Polski w 2007 roku powołała do życia autorską pracownię teatralną oraz galerię „ANI-RUSZ” przy „Laboratoriach Twórczych” w Warszawie. W ramach tego projektu zrealizowała wiele autorskich warsztatów teatralno-plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z tworzenia i animacji marionetek oraz wystawiania spektakli. Belgii, Czechach i w całej Polsce miała też liczne wystawy swoich lalek, marionetek i statuetek.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Muzyka o Małym Księciu

Dla dzieci

Klasyka światowej literatury w towarzystwie lalek i muzyki na żywo. Okazja, by przypomnieć sobie co jest najważniejsze, choć niewidoczne dla oczu.

Scenariusz stworzony w oparciu o książkę Antoine'a de Saint Exupery'ego "Mały Książę"

Spektakl dla dzieci powyżej 6 lat.

Szczegóły

Dziadek do orzechów

Dla dzieci

Co jest jawą a co snem? Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Kiedy do pokoju Klary przybywają myszy, a drewniany Dziadek do Orzechów staje się jej obrońcą zaczynają się prawdziwe czary...

Tradycyjna marionetkowa scenka przeniesie widzów w XVIII wiek słynnego opowiadania E.T A. Hoffmanna.

Spektakl dla dzieci powyżej 4 lat.

Szczegóły

Cudny dzień

Dla dzieci

Gęsiorek Eugeniusz zagęga i zaśpiewa wraz z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem. „Cudny dzień” to koncertowe popisy w wykonaniu marionetki prowadzonej przez tajemniczą Ktośkę oraz dużo, dużo zabawy dla najmłodszych.

Spektakl dla dzieci w wieku 3+

Szczegóły

Królowa Śniegu

Dla dzieci

Marionetki, muzyka i jedna z najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena. Interaktywny spektakl jest doskonałą okazją do wprowadzenia dziecka w świat teatru. Opowie historię dwóch miłości. Tej ciepłej - Gerdy i Kaja i całkiem innej...mroźnej. Kim jest KrólowaŚniegu? Na to pytanie widzowie spróbują odpowiedzieć sami.

Spektakl dla dzieci w wieku 5 +.

Szczegóły

Księżniczka na ziarnku grochu

Dla dzieci

Jak poznać prawdziwą księżniczkę? Kto komu się kłania pierwszy i czym jest królewski orszak? Nawiązując do etykiety dworskiej aktorzy wraz z dziećmi zbudują teatralne sytuacje na podstawie znanej baśni Andersena. Słowo, wyobraźnia, lalka i piosenka zamienią świat dawnych dworskich rytuałów w doskonałe pole do zabawy.

Spektakl dla widzów: 5 +

Szczegóły

Historyja miłości Jana i Marysieńki kuchnią przeplatana

Dla dzieci

Trupa wędrownych aktorów przybywa na dwór królewski. Porcelanowe marionetki opowiedzą o niezwykłej miłości Jana Sobieskiego i Marysieńki, a autentyczne przepisy kulinarne, które udało się odczytać ze starodruków, dodadzą pikanterii całej historii. Aktorzy występują w historycznych kostiumach, a w XVII wiek przeniesie nas francuska muzyka, której słuchano wtedy w Pałacu w Wilanowie.

Spektakl został nagrodzony na XIV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Mołdawska Lalka (Winnica, Ukraina) . Otrzymał nagrodę za najlepszy spektakl aktorski, najlepszą scenografię , oraz za najlepszą oprawę muzyczną.

Spektakl przeznaczony dla dzieci powyżej 4 lat.

Szczegóły

Calineczka - spektakl lalkowy

Dla dzieci

Na świat przedstawiony w baśni Andersena spojrzymy z dwóch stron: oczyma dojrzałej kobiety i małej dziewczynki. Dźwięki fortepianu w magiczny sposób łączą te dwie postaci, a lalkowa forma przybliży ich historię dzieciom. "Calineczka" Ani Polarusz to artystyczny eksperyment, w którym przegląda się nasza rzeczywistość.

Spektakl dla dorosłych i dla dzieci od 3 lat.

Szczegóły

Sklep z zabawkami

Dla dzieci

to nie zna Pinokia? Tym razem ukochana przez dzieci postać drewnianego chłopca mieszka w niezwykłym Sklepie z zabawkami. Marionetkowy Pinokio ma trudne zadanie: udowodnić widzom, że jego historia jest prawdziwa i że bajek potrzebują zarówno dzieci jak i dorośli. Kto mu pomoże? Czy zabawkom uda się ocalić magiczny świat?

Spektakl wg ponadczasowej powieści C. Collodiego "Pinokio".

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia.

Szczegóły