Anna Mucha - zdjęcie

Anna Mucha

8,9 / 10

57 oddanych głosów

Data urodzenia:
26-04-1980 (42 lat)

Mało kto wie, że swoją karierę aktorską rozpoczęła już w przedszkolu grając główną rolę w przedstawieniu Czerwony Kapturek. Na dużym ekranie zadebiutowała kilka lat później w filmie "Korczak" Andrzeja Wajdy, gdzie zagrała Sabinkę , a swoją pierwszą główną rolę zagrała w filmie "Przeklęta Ameryka" Krzysztofa Tchórzewskiego (Karolina Szymańska). Dopiero rola Danki Dresner w filmie "Lista Schindlera" Stevena Spielberga sprawiła, że zaczęli ją dostrzegać również inni reżyserzy. Dorobek Anny Muchy jest spory, znamy ją z filmów Och Karol, Chłopaki nie płaczą, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową, Młode Wilki ½, Panna Nikt, Lista Schindlera, Przeklęta Ameryka, Korczak. Popularność przyniosły jej również kreacje serialowe: Prosto w serce, Usta Usta, Teraz albo nigdy, M jak Miłość.

Pracowała w Radio BIS a także w rozgłośni radiowej Radiostacja. Była reporterką programu Dzień Dobry TVN i prowadziła program Mucha nie siada, w którym wraz z telewizją TVN odwiedzała interesujące miejsca na świecie. W latach 2009 – 2010 zasiadała w jury 5 edycji programu You Can Dance - Po prostu tańcz.

W 2009 roku zwyciężyła w parze z Rafałem Maserakiem w X edycji Tańca z Gwiazdami. Nagrodę za udział w konkursie, czyli Kryształową Kulę, oddała na rzecz Fundacji TVN Nie jesteś sam.

Znana Widzom WojArt-u ze spektaklu SINGLE I REMIKSY, który wystawiony był na senach poznańskich 14 razy w niespełna jeden rok!

Spektakle z udziałem tego aktora:

Przygoda z ogrodnikiem

Komedia

Uwielbiana przez widzów komedia „Przygoda z ogrodnikiem” - Self Help w zupełnie nowej odsłonie. W rolach głównych ponownie Anna Mucha i Michał Sitarski.


Przygoda z ogrodnikiem to spektakl o małżeństwie Dzikich. Oboje marzyli o karierze aktorskiej, jednak nie poszła im ona najlepiej. Znacznie więcej sukcesów niż na scenie osiągają w biznesie – radząc innym, jak żyć! I chociaż jako specjaliści od samorozwoju świetnie się sprawdzają - prywatnie dogadują się coraz gorzej.

Jak eksperci od dobrych rad poradzą sobie z kryzysem we własnym związku? Jak długim cieniem na ich relacji położy się tytułowa i przygoda z ogrodnikiem? Kim jest Andrew i co zrobić z trupem w szafie? Wszystkiego dowiecie się podczas spektaklu!

Szczegóły

Przygoda z ogrodnikiem

Komedia

Przygoda z ogrodnikiem to czarna komedia z zaskakującą puentą wybitnego kanadyjskiego autora - Norma Fostera.

Para aktorów - Państwo Dzicy, po latach pracy w teatrze, porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie ze szkoleniami motywacyjnymi. Kiedy są na szczycie kariery, ich małżeństwo powoli się rozpada. Jaki udział ma w tym ogrodnik Państwa Dzikich… Czy z pomocą stanowczej agentki uda im się pozostać na szczycie, a jednocześnie odnaleźć prawdziwych siebie i odnowić wzajemną miłość?

Szczegóły

Przygoda z ogrodnikiem

Komedia

Dokąd prowadzi żądza pieniądza?

Przygoda z ogrodnikiem to czarna komedia z zaskakującą puentą wybitnego kanadyjskiego autora - Norma Fostera. Para aktorów - Państwo Dzicy, po latach pracy w teatrze, porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie z szkoleniami motywacyjnymi. Kiedy są na szczycie kariery ich małżeństwo powoli się rozpada. Jaki udział ma w tym ogrodnik Państwa Dzikich…? Czy z pomocą stanowczej agentki uda im się pozostać na szczycie, a jednocześnie odnaleźć prawdziwych siebie i odnowić wzajemną miłość? Wyrafinowany humor, chwile refleksji i wyśmienita obsada to wszystko powinno Was przyciągnąć bardziej niż wykłady jakiegokolwiek guru od motywacji…

Szczegóły

Pikantni

Komedia

SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH! Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru... Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie...

Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph, wiedzą na co się decydują? Spotkanie będzie dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu całej czwórki. Komedia Stefana Vögla z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. Jest świetnym materiałem na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami. Dawka zdrowego śmiechu o bezkrytycznej pogoni za wolnością.

Szczegóły

Single po Japońsku

Komedia

Tym razem Wydawnictwo przechodzi w ręce Japończyków, co tu się będzie działo....

Witajcie w korporacji! Słowo "wolność" wydaję się tu nieprzyzwoite, a posiadanie własnego zdania może stać się przyczyną wymówienia, lub przynajmniej nagany. Nie ma tu miejsca na miłość, na sens i celowość działań, czy też na szczęście. Tak wygląda normalne korporacyjne życie - a przynajmniej tak sądzą nasi bohaterowie.

Magda (Katarzyna Maciąg), Nirek (Lesław Żurek), Joanna (Anna Mucha) i Sebastian (Wojciech Medyński) to członkowie zarządu korporacyjnego giganta, który z trudem walczy o przetrwanie na medialnym rynku. Gdy okazuję się, że firmę po raz kolejny przejmuje inny właściciel - tym razem pochodzący z Japonii - a obowiązującym strojem staję się... kimono, w korporacyjnym cesarstwie wybucha bunt. Nasi bohaterowie, zamiast wykazać się rozsądkiem i gasić pożar, dolewają oliwy do ognia - i to w olśniewającym dalekowschodnim stylu.

Szczegóły