Anna Grycan - zdjęcie

Anna Grycan

7,7 / 10

15 oddanych głosów

Wiek: 87 lat

Urodziła się w 1993 roku w Opolu. W 2013 roku ukończyła czteroletni cykl nauczania w klasie śpiewu solowego pod kierunkiem Rafała Żurakowskiego w PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu. Wykonywała solowe partie w następujących utworach: III Litania ostrobramska Moniuszki wraz z orkiestrą Filharmonii Opolskiej, Msza e-moll op. 88 Elsnera oraz A Ceremony of Carols Brittena. W ramach Festiwalu Wratislavia Cantans wykonywała solowe partie altowe w dziełach: Die Tageszeiten G.Ph. Telemanna oraz Quatuor Elementa F.V. Mičy. Obecnie jest studentką II roku studiów I stopnia Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Piotra Łykowskiego oraz dr Olgi Ksenicz. Brała udział w kursach mistrzowskich w kraju i za granicą oraz indywidualnych lekcjach.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Pieśni Leara

Muzyczny

"Pieśni Leara" nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z "Króla Leara", które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Międzynarodowa premiera "Pieśni Leara" odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. "Pieśni Leara" zajęły również 1. miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez "The List".

Szczegóły

Wojownik

Dramat

WOJOWNIK to napisany przez Alicję Bral dramat zainspirowany oryginalnym tekstem Eurypidesa „Trojanki” oraz adaptacją dokonaną przez Jean Paul Sartre'a.TROJANKI są tragedią ukazującą losy czterech kobiet królewskiego rodu zwyciężonej Troi. Tragedia zaczyna się chwilę po rzezi dokonanej przez Greków na mieszkańcach. Królowa Hekabe, Kasandra jej córka, Andromache, żona Hektora oraz Helena, o którą wojna trwała dziesięć lat, zostają uwięzione i będą jako łup wojenny podzielone pomiędzy zwycięskich wodzów. Hekabe ma służyć Odyseuszowi, ale rzuci się w ogień nim wejdzie na statek zdradzieckiego wodza. Kasandra trafi jako branka do domu Agamemmnona, gdzie po kilku latach zostanie bestialsko zamordowana. Andromache zostanie przyznana synowi Achillesa i jej los pozostanie długo nieznany. Wróci w tytułowej tragedii Racine'a. Helena powróci do domu Menelaosa, który... wybaczy jej zdradę. Podobno była córką samego Zeusa i słynęła z urody pomiędzy kobietami swojej epoki.EURYPIDES pisze tragedię bardzo niejednoznaczną. Pokazując Greków jako brutalnych i żądnych krwi barbarzyńców. Obraz upadku Troi jest upadkiem zarówno pokonanych jak i zwycięzców. Nikt tej wojny nie wygrywa. Eurypides jako pierwszy diagnozuje rzekome bohaterstwo najeźdźców. Największymi przegranymi wszelkich wojen czyni kobiety i dzieci. Poznajemy tragedię, która od starożytności po dzień dzisiejszy nie zmienia się. Na wojnie przegranymi są wszyscy.

Szczegóły