Andrzej Ferenc - zdjęcie

Andrzej Ferenc

8,8 / 10

118 oddanych głosów

Data urodzenia:
25-04-1959 (63 lat)

Polski aktor głosowy, lektor i narrator. Podkładał głos pod pierwszego polskiego Batmana. Sporadycznie występował przed kamerą. W 1982 ukończył PWST w Warszawie. 30 grudnia 1982 zadebiutował w teatrze.

Laureat prestiżowej nagrody Polskiego Radia: Złote Mikrofony.

Znany jest również jako lektor zapowiadający programy w telewizji TVN i od czasu do czasu w TVN Siedem, TVN Turbo oraz TVN Style. Jest również głosem Radia ZET Gold.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Upadek

Monodram

U kresu każdej wolności jest wyrok - dlatego wolność tak ciężko udźwignąć, zwłaszcza gdy cierpi się z powodu gorączki, gdy ma się troski lub nie kocha nikogo. Ach, mój drogi, dla człowieka, który jest sam, bez Boga i bez pana, ciężar dni jest straszliwy. Trzeba więc znaleźć sobie pana, skoro Bóg wyszedł już z mody. To słowo zresztą nie ma już sensu, nie warto nim gorszyć nikogo. Dziwna epoka, doprawdy. Cóż tedy zdumiewającego, że pomieszanie panuje w umysłach.

Szczegóły

Hamlet

Tragedia

„Hamlet”, najbardziej zagadkowa z tragedii Szekspira, wg Eliota - literacki odpowiednik Mony Lisy, daje pole do wielu, często rozbieżnych, interpretacji.

Przez 400 lat realizacje sceniczne „Hamleta” modelowano na obraz i podobieństwo kolejnych pokoleń, wyłuskiwano z tego arcydramatu najbardziej palące współczesnych widzów problemy, przymierzano go do najnowszych odkryć psychoanalityków (np. Freuda), czy hamletologów (np. Kotta). Może warto spróbować uwolnić go z narosłych komentarzy, oswobodzić z uzbieranych przez lata etykiet i ze spreparowanych interpretacji? Przyjrzeć mu się na nowo?

Szczegóły