Anastazja Simińska - zdjęcie

Anastazja Simińska

9,5 / 10

84 oddanych głosów

Wiek: 28 lat

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydział wokalno­ aktorski, specjalność musical (2015r., dyplom z wyróżnieniem). Ukończyła również I i II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w rodzinnym Kaliszu, w klasach: śpiewu, rytmiki oraz fortepianu. Laureatka najważniejszych festiwali w Polsce oraz za granicą m.in. 3 miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Piosenek Anny German w Moskwie, 2 miejsca na Międzynarodowym Festiwalu ,,MY XXI" w Bułgarii, 2 miejsca na 50.Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Nagrody Specjalnej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu oraz półfinalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współpracowała z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem na Plaży w Sopocie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Śródmiejskim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Komedia ­ musical ZORRO. Obecnie gra w nagradzanym w całej Polsce musicalu ,,Rodzina Addamsów" jako Wednesday Addams w Gliwickim Teatrze Muzycznym, w ,,FAME" jako Carmen Diaz w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie, oraz u boku Beaty Kawki w spektaklu ,,Abonament na szczęście" w Teatrze Miejskim w Lesznie. W 2016r. Została wyróżniona specjalnym rozdziałem w książce Jana Poprawy ,,Piosenka, rocznik kulturalny", wydanej przez Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie znalazła się obok takich nazwisk jak: Andrus, Celińska, Stępniak­Wilk, czy Czyżykiewicz. Aktywnie koncertuje po całej Polsce, również jako solistka Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Programu Pierwszego Polskiego Radia. Od 2016r. kierownik wokalny Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie, gdzie przygotowuje premierę musicalu ,,Footloose".
Spektakle z udziałem tego aktora:

Zakochani na Broadwayu - Walentynkowy Wieczór Musicalowy

Musical

Zakochani na Broadwayu to wyjątkowy sposób na spędzenie walentynkowego wieczoru. W romantyczną podróż po zakochanym świecie musicalu zabiorą Państwa wspaniali soliści – Paulina Janczak, Anastazja Simińska, Maciej Nerkowski i Jakub Wocial. Usłyszą Państwo nie tylko największe przeboje ze światowych musicali, lecz także nowsze utwory, które na naszych oczach stają się klasyką gatunku. Będzie energetycznie, wzruszająco, wesoło i melancholijnie – muzyka jest wszak jednym z najlepszych sposobów opowiadania o najróżniejszych obliczach miłości.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Rodzina Addamsów

Musical

DLA ŻYWYCH, MARTWYCH I… NIEZDECYDOWANYCH!!!

Morticia, zimna jak sopel lodu, Gomez, gorący jak wulkan, Wednesday – ich demoniczna córka i Pugsley, słodki, ale śmiertelnie groźny synek, urokliwy wuj Fester, wiedźmowata Babcia i Lurch, posępny kamerdyner o wdzięku zombie… oto w komplecie najbardziej upiorna rodzinka wszech czasów!

Rodzina Addamsów w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

Twórcą Rodziny Addamsów jest amerykański rysownik Charles Addams. Od lat 30. przygody upiornej rodzinki zaczęły się ukazywać w formie komiksu na łamach popularnego amerykańskiego tygodnika „The New Yorker”. Następnie, w latach 1964-1965, emitowano stworzony na jego podstawie serial telewizyjny, a w 1991 roku miała miejsce premiera słynnego filmu Rodzina Addamsów. W obsadzie znaleźli się między innymi Anjelica Huston, Raúl Juliá oraz Christina Ricci, dla której występ okazał się przepustką do hollywoodzkiej kariery. Obraz doczekał się również kontynuacji w 1993 roku oraz w 1998 roku jako Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk (Zakonnica w przebraniu, Nine, Czarownice z Eastwick). Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmą Piotr Deptuch i Tomasz Filipczak. Za choreografię odpowiadać będzie Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. W tym składzie realizatorzy przygotowali polską prapremierę Rodziny Addamsów w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także polską prapremierę Zakonnicy w przebraniu (2016), będącą niesłabnącym przebojem poznańskiej sceny. Muzyka w Rodzinie Addamsów stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej. Największą sławę zyskały takie utwory jak: Chcesz być Addamsem, W całkiem nową stronę, Większego świra mam czy Zatańczmy jeszcze raz – wszystkie w przekładzie Jacka Mikołajczyka.

Szczegóły