Aleksandra Pisula - zdjęcie

Aleksandra Pisula

8,4 / 10

94 oddanych głosów

Wiek: 32 lat

Absolwentka PWST w Krakowie (2013). Zagrała w dyplomowym spektaklu "Pływalnia" w reżyserii Krystiana Lupy, otrzymując wyróżnienie na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Dotychczas współpracowała

z Teatrem Polskim w Bydgoszczy biorąc udział w spektaklach "Against" reż. Nils Torpus (koprodukcja Schlachthaus Theater Bern, Szwajcaria) oraz "Wesele" reż. Marcin Liber. W 2014 otrzymała stypendium Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w Konkursie Scenariuszowym Script Pro, jako współautorka scenariusza pod roboczym tytułem "Odpady".

W Teatrze IMKA występuje w spektaklu „Cienie. Eurydyka mówi:” w reżyserii Mai Kleczewskiej.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

random

Dramat

Trzy części rozgrywające się podczas jednego wieczoru w scenografii autorstwa Aleksandry Gąsior wyreżyserują Igor Gorzkowski, Julia Mark oraz Iwo Vedral. Twórcy przesuwają suwakiem od skali mikro do makro, łącząc temat ekologicznego kryzysu z wątkami rodzinnych konfliktów i strat.

Szczegóły

33 powieści, które każdy powinien znać

Tragikomedia

Szóstka obcych sobie ludzi spotyka się na ekspresowym kursie literackim „33 powieści, które każdy powinien znać” zorganizowanym z dala od miasta, w tajemniczym budynku odciętym od Internetu, a tym samym od reszty świata. Każdy z bohaterów trafił na kurs z innych powodów. Jedni z chęci podwyższenia intelektualnych kompetencji, drudzy z przyczyn natury osobistej.

Szybko się okazuje, że zakwaterowani na odludziu kursanci są skazani na własne towarzystwo i literaturę. O poszczególnych etapach nauki grupa dowiaduje się z lakonicznych komunikatów wyświetlanych na monitorach. Zajęcia odbywają się bez udziału prowadzących. Ich przebieg oraz zaliczenie całkowicie zależy od uczestników.

Szczypior, Sasza, Magda, Miron, Merkel i Gabi wspólnie przechodzą przez świat m.in. „Niebezpiecznych związków” Choderlosa de Laclosa, „Braci Karamazow” Fiodora Dostojewskiego i „Nagiego lunchu” Williama S. Burroughsa. Z czasem grupę zaczyna łączyć intensywna literacka przygoda, w której indywidualne biografie uczestników przenikają się z losami bohaterów książek.

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

Szczegóły