Albert Pyśk - zdjęcie

Albert Pyśk

10,0 / 10

1 oddany głos

Wiek: 33 lat

W zespole Teatru im. Modrzejewskiej od stycznia 2014 roku, na scenie legnickiej faktycznie już od grudnia 2013 roku, kiedy zagrał rolę Pawełka w spektaklu "Jak to diabeł wsią się przeszedł. Droga śliska od traw" (reż. PiK). Występuje także w przedstawieniach Piotra Cieplaka ("Ożenek"), Jacka Głomba ("Człowiek na moście"), Ondreja Spišáka ("Konferencja ptaków"). Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Od 2012 roku gra w spektaklu "Kokolobolo, czyli opowieść o przypadkach Ślepego Maksa i Szai Magnata" (Teatr Nowy w Łodzi, reż. J. Głomb). Rok później zagrał w przedstawieniu Rafała Kmity "Aj waj! czyli historie z cynamonem" (Teatr Muzyczny w Łodzi). Dwukrotnie brał udział we wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Zagrał epizod w "Mieście 44" Jana Komasy. Jest stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora PWSFTViT.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Kobieta i życie

Dramat

,,Kobieta i życie" to spektakl o każdej polce, twojej siostrze, matce, córce czy nawet nieznajomej na ulicy. Sztuka idealnie odzwierciedla realia życia codziennego w Polsce. Przetestuj swoją wiedzę w teleturnieju o tym jaka powinna być „dobra kobieta” i poczuj w sobie złość po usłyszeniu historii opowiadanych przez aktorki i aktorów. Spektakl urozmaicony jest specjalnie stworzoną na potrzebę sztuki ścieżką dźwiękową, która wykonywana jest przez samych aktorów.

Szczegóły

Moja Bośnia

Tragedia

Koprodukcja Fundacji Teatr Nie-Taki z Wrocławia oraz Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy

Opowieści o małych ojczyznach to teatralna specjalność Jacka Głomba. „Łemko”, „Ballada o Zakaczawiu”, „Żużel”, „Zabijanie Gomułki”, „Orkiestra” pokazywały zamknięte społeczności w chwili przesilenia, kiedy jedna rzeczywistość musiała ustąpić miejsca innej. Dla reżysera najważniejsze były jednak międzyludzkie więzi, które pozwalały ocaleć bohaterom, nadawały sens ich życiu.

W swoim najnowszym spektaklu Głomb relacjonuje dzieje polskich osadników z Galicji, którzy u schyłku XIX wieku wyjechali do Jugosławii, przetrwali dwie wojny i wrócili z bałkańskiego koła w okolice dolnośląskiego Bolesławca. Ich potomkowie żyją tam do dziś, kultywują bośniackie tradycje, tęsknią do tamtych krajobrazów. Jakby mieli dwie ojczyzny, jakby cały czas stali w rozkroku. Głomb stawia na dobroduszny komizm, Historia przegląda się w jednostkowych biografiach, detalach, zapamiętanych fragmentach przeszłości.

Szczegóły