Agnieszka Mazurek
204 oddanych głosów
więcej
Często występuje w:
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Krawiec Niteczka
Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownię krawiecką a… niebo. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości.
Nagrody za reżyserię dla Jarosława Kiliana oraz za muzykę dla Grzegorza Turnaua na 17 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych Banja Luka 2018 (Republika Serbska).
Spektakl przeznaczony dla widzów 4+
____________________________________________________________________________________________________
Specjalnym wydawnictwem Teatr Lalka obchodzi setną rocznicę urodzin Jana Wilkowskiego – aktora, reżysera, autora sztuk teatralnych, dyrektora artystycznego naszej sceny w latach 1952 – 1969. Tu powstały jego legendarne przedstawienia, znane nie tylko widzom w Warszawie i w Polsce, ale w całej Europie.
Właśnie ukazała się książka Jan Wilkowski. W stulecie urodzin 1921 – 2021, która - jak pisze Maciej Wojtyszko - „zabierze {czytelników} na wędrówkę śladami artysty, wpisując jego życie i czasy w pejzaż Warszawy oraz realia świata historii, polityki, a także w dzieje kultury polskiej XX wieku”.
Wydawnictwo jest do nabycia w kasie Teatru Lalka; cena egzemplarza 25 zł.
więcej
SzczegółyZłota kaczka / Kościół Panny Marii. Legendy warszawskie czyli baśniowe dzieje miasta
Zapraszamy na cykl siedmiu najpiękniejszych warszawskich legend w kameralnym wydaniu, granych w różnych zestawach. Rodzime i bliskie sercu baśnie napisane są piękną polszczyzną. Pozwolą dzieciom z klas podstawowych i ich nauczycielom zachwycić się językiem i sposobem narracji oraz przypomnieć nasycone cudownością opowieści po części prawdziwe, po części zmyślone.
W lochach starego zamczyska czeka na śmiałków zaklęta w złotą kaczkę królewna. Strzeże ona skarbów, jakich nikt na świecie nie ma. Czy odważny, mały szewczyk Lutek zostanie wielkim panem? Czy spełni trudne warunki, jakie postawi przed nim złota pani i zazna szczęścia w bogactwie? Dobrze znaną legendę przypomną aktorzy, którzy animują przedmioty codziennego użytku, odkrywając przed nami ich zaskakujące możliwości.
Młynarz i młynarzowa niczego bardziej nie pragną niż dziecka. Ich marzenie może się spełnić pod jednym wszak warunkiem: w dowód wdzięczności za wysłuchane modlitwy zostanie przez nich wzniesiona nad Wisłą świątynia Panny Marii. Choć kościół dobrze znany jest pokoleniom warszawiaków, nie wszyscy bodaj wiedzą, że jego baśniowa historia ma związek z… mąką.
Spektakl przeznaczony dla widzów od 4 roku życia.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".
więcej
SzczegółyLegendy warszawskie, czyli baśniowe dzieje miasta
Warszawa to miasto legend! Któż nie słyszał o straszliwym Bazyliszku, który czychał w piwnicy na Starym Mieście albo o złotej kaczce? Któż nie zna cudownej syreny, która wciąż mieszka w Wiśle?
Teatr Lalka zaprasza na cykl siedmiu najpiękniejszych warszawskich legend w kameralnym wydaniu. Aktorzy, ożywiając lalki - przedmioty codziennego użutku, przypomną nasycone cudownością opowieści po części prawdziwe, po części zmyślone. Ich autor, Artur Oppman, “dzięki prostocie i melodyjności języka uczynił bajkę dla dzieci swoistym dziełem sztuki”. Rodzime i bliskie sercu baśnie napisane są piękną polszczyzną. Pomogą dzieciom z klas podstawowych i ich nauczycielom zachwycić się językiem i sposobem narracji.
Przedstawienia zachęcą również do mądrej i twórczej zabawy w teatr oraz do zgłębiania historii Polski i Warszawy. Wykorzystane w spektaklach proste materiały i formy posłużą do wykonania przez widzów teatrzyku w domowych lub w szkolnych warunkach - zgodnie ze wskazówkami warsztatowymi danymi im przez aktorów.
Przedstawienia (Syrena, Kościół Panny Marii, Bazyliszek, Chrystus Cudowny u Fary, Zbójcy, Biała dama, Złota kaczka) gramy w różnych zestawach.
Spektakl przeznaczony dla dzieci powyżej 4 roku życia.
więcej
SzczegółyKim jesteście? - na podstawie Ordo Virtutum Hildegardy z Bingen
Anna Maria Jopek wystąpi w Teatrze Lalka w muzycznym widowisku Ordo Virtutum Hildegardy z Bingen. Spektakl powstaje na podstawie moralitetu średniowiecznej wizjonerki, mistyczki, kompozytorki, doktora kościoła we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Wielkopostnym Nowe Epifanie.
więcej
SzczegółyŚpiąca królewna
Klasyczna baśń Charlesa Perrault w adaptacji Hanny Januszewskiej, z muzyką Jerzego Wasowskiego, należy do kanonu literatury dziecięcej. Znana jako słuchowisko, wielokrotnie wznawiana na płytach, cieszy od pokoleń młodszych i starszych. Tym razem pojawia się w musicalowej realizacji scenicznej.
Przedstawienie pod patronatem Fundacji Wasowskich.
Spektakl dla dzieci 4+.
____________________________________________________________________________________________________
Specjalnym wydawnictwem Teatr Lalka obchodzi setną rocznicę urodzin Jana Wilkowskiego – aktora, reżysera, autora sztuk teatralnych, dyrektora artystycznego naszej sceny w latach 1952 – 1969. Tu powstały jego legendarne przedstawienia, znane nie tylko widzom w Warszawie i w Polsce, ale w całej Europie.
Właśnie ukazała się książka Jan Wilkowski. W stulecie urodzin 1921 – 2021, która - jak pisze Maciej Wojtyszko - „zabierze {czytelników} na wędrówkę śladami artysty, wpisując jego życie i czasy w pejzaż Warszawy oraz realia świata historii, polityki, a także w dzieje kultury polskiej XX wieku”.
Wydawnictwo jest do nabycia w kasie Teatru Lalka; cena egzemplarza 25 zł.
więcej
SzczegółyKrawiec Niteczka I Online
Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a… niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości.
Spektakl przeznaczony dla dzieci powyżej 4 roku życia.
więcej
SzczegółyKarnawał zwierząt
To miał być żart, który pozwoliłby artyście na chwilę wytchnienia, oderwanie od rzeczywistości i zabawę w miłym towarzystwie. Camille Saint-Saëns zapragnął zaskoczyć rodzinę i przyjaciół nowym, zręcznym pomysłem. Podczas karnawałowego przyjęcia w 1886 roku dokonał prezentacji mieszkańców muzycznego bestiarium.
Zoologiczna fantazja, jak określił "Le Carnaval des animaux" sam autor, rozpisana na czternaście miniatur i w oryginale na jedenaście instrumentów, spełniła swoje zadanie. Zaproszeni goście bez trudu, za to z prawdziwą satysfakcją, zdołali rozróżnić dostojny krok lwa, donośne stąpanie słonia, śpiew ptaków i inne odgłosy. Smaku dodały wpisane w suitę cytaty i odniesienia do znanych kompozycji: Berlioza, Offenbacha, czy Rossiniego.
W Teatrze Lalka muzycznemu poematowi towarzyszą lalkowe etiudy wyczarowane zza parawanu dłońmi aktorów. Teatr dłoni to tradycja lalkarstwa. W XX wieku realizowali przedstawienia w tej technice m.in. Siergiej Obrazcow, Yves Joly i polski Teatrzyk Bim Bom, z Bogumiłem Kobielą i Zbigniewem Cybulskim.
Wierząc w niezmienną siłę wyobraźni, pozwólmy uszom rozpoznać dźwięki, oczom - rozczytać kształty i połączyć oba plany. Muzyka może okazać się podpowiedzią dla obrazu, plastyczna figura wywoła dźwiękowe skojarzenie. Zagadka będzie zatem pozornie prostsza do rozwiązania, czy jednak na pewno?
W przedstawieniu wykorzystano wiersze Franciça Blanche'a w tłumaczeniu Piotra Kamińskiego.
więcej
SzczegółyWiedźmy
Adaptacja utworu angielskiego pisarza Roalda Dahla, znanego i popularnego także w Polsce. Jego książki tłumaczone na wiele języków były ekranizowane i wystawiane przez teatry. Bohaterem opowieści "Wiedźmy" jest chłopiec wychowywany przez babcię, która w swoim długim życiu poznała niejedną straszliwą historię o wiedźmach. A co najważniejsze, wiedziała jak je rozpoznawać i jak się przed nimi strzec. Jej zdaniem te fałszywe damy są dla dzieci bardzo, ale to bardzo niebezpieczne. Nasz mały bohater spotkał prawdziwe wiedźmy na swojej drodze i stoczył z nimi walkę, posługując się ich własną bronią. Widowisko łączy realia współczesnego życia dziecka z elementami ludowej fantastyki.
Spektakl przeznaczony dla widzów od lat 4.
więcej
SzczegółyCzerwony Kapturek
Najpopularniejsza baśń świata przedstawiona została w konwencji improwizacji teatralnej. Aktorzy inscenizują "Czerwonego Kapturka" korzystając z rad i wskazówek dziecięcej publiczności. Widzowie wierzą, że mają wpływ na przebieg scenicznych zdarzeń i rozwój sytuacji. Barwne, muzyczne widowisko grane w planie aktorskim i lalkowym.
Spektakl przeznaczony dla widzów od 4 roku życia.
więcej
SzczegółyKrzesiwo
Przedstawienie Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua, powstało w oparciu o jedną z najpiękniejszych baśni Andersena. Adaptacja dokonana przez Hannę Januszewską należy do klasyki literatury dramatycznej dla dzieci. To poetycka opowieść o odwadze w dążeniu do spełnienia marzeń, miłości i sile wyobraźni. Śpiewogra została zrealizowana w planie lalkowym. Inspiracją dla scenografii stały się wycinanki Hansa Christiana Andersena.
Przedstawienie przeznaczone dla widzów od lat 4.
więcej
SzczegółySzopka krakowska
Szopka Krakowska nawiązuje do polskiej tradycji "chodzenia" z szopką po kolędzie. Czas Bożego Narodzenia skłania do refleksji, do wspólnego śpiewania i słuchania kolęd. Spektakl Bohdana Radkowskiego (scenariusz i reżyseria) oparty na tekstach Tadeusza i Stanisława Estreicherów oraz Oskara Kolberga wprowadza nas w niepowtarzalny klimat bożonarodzeniowy dzięki połączeniu religijnej i ludowej tradycji ze sztuką widowiskową.
Spektakl przeznaczony dla widzów od 4 do 100 lat.
więcej
SzczegółyOpowieść wigilijna
Spektakl przedstawia słynną Dickensowską opowieść o zatwardziałym skąpcu, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają duchy i doprowadzające do jego moralnej metamorfozy. Ta sentymentalna, romantyczna historia rozegrana jest w konwencji, która łączy żywy plan aktorski z animacją marionetek. W tej ironicznej, nastrojowej opowieści odnajdujemy Dickensowską mądrość i wrażliwość.
Spektakl przeznaczony dla widzów od 7 lat.
więcej
SzczegółyCuda w budzie czyli Demo Teatru Lalka
Cuda w budzie czyli Demo Teatru Lalka to widowisko odsłaniające kulisy powstawania spektakli. Rodzaj dowcipnego, edukacyjnego „Vademecum (jak to się robi)”, z elementami historii teatru szeroko rozumianego. Twórca widowiska – Wojciech Szelachowski kieruje do widzów przesłanie:
mimo wielu trudów i kłopotów jakich może dostarczyć artystom TEATR, jest on nieopisanym cudem tworzenia.
więcej
SzczegółyOdyseja
Widowisko pt. "Odyseja" to sceniczna adaptacja starogreckiego eposu z Homerem jako demiurgiem, który na oczach widzów powołuje do istnienia świat bogów i ludzi oraz stwarza muzy, by z ironicznym patosem opowiedziały dramatyczną historię o dziesięcioletniej tułaczce Odysa. Do domu w Itace, Odyseusza i jego towarzyszy, prowadzi XIX - wieczny śpiewny wiersz Lucjana Siemieńskiego oraz rapsodyczna muzyka Krzysztofa Dziermy. "Odyseja" udowadnia, że spektakl stworzony w teatrze lalkowym może przynieść wiele wrażeń nie tylko dzieciom.
Spektakl przeznaczony dla widzów od 7 roku życia.
więcej
Szczegóły