Agnieszka Makowska
103 oddanych głosów
Wiek: 39 lat
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Niekończąca się historia
Zapraszamy na baśniowy międzypokoleniowy spektakl o krainie fantazji, nieskrępowanej kreatywności, bezpośredniej opowieści i radości – czyli o świecie, który należy zachować; co ocalało – ochronić, a resztę odzyskać i odbudować.
W roku 2022 teatr wraca do Fantazjany, bezbrzeży wyobraźni i do „Niekończącej się historii”, doskonałej książki Michaela Endego – a również do filmu Wolfganga Petersena, legendarnej muzyki i pozytywnych wspomnień. Wraca, ponieważ we wrogim dla fantazji czasie, twórcy pragną stworzyć mapę dróg ratunkowych, poszukać przestrzeni dla dobrego kontaktu i pomarzyć o zdrowych relacjach między rodzicami i dziećmi, pomiędzy rówieśnikami, między obowiązkami a twórczością.
Spektakl będzie inscenizacją Wielkiego Poszukiwania Atreju i wielkiej przygody Sebastiana, ale też próbą odnalezienia się w sytuacji dorosłych, którzy „Niekończącą się historię” poznali w latach 80-tych. Bohaterem adaptacji jest zarówno tamten Bastian – dziś ojciec nastoletniego chłopca – jak i jego syn, młody człowiek, który wyruszy do Fantazjany trzydzieści lat później, śladami naszych dawnych wzruszeń.
Na czarodziejską i formacyjną podróż zapraszają małych i dużych widzów twórcy niezwiązani tylko z teatrem dla dzieci – reżyserka Magda Miklasz, autorka wielokrotnie nagradzanej „Łaumy”, dramaturg Maciej Podstawny oraz autorzy scenografii i kostiumów najważniejszych polskich spektakli, pracujący na najważniejszych krajowych scenach – Mirek Kaczmarek i Grupa Mixer
A rzecz będzie działa się na Targówku – na ulicach, w parkach, blokach i zakamarkach. Oraz w Teatrze Rampa, który jest najlepszym wehikułem dla fantastycznych podróży.
Spektakl rekomendowany dla odbiorców w wieku od 7 lat (do nieskończoności).
Premiera 14 maja 2022
więcej
SzczegółyNiepokój Nauczycielski
Na początek roku szkolnego Teatr Rampa przygotował odstresowującą propozycję dla rodziców, babć i dziadków a przede wszystkim – nauczycieli. Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej zapraszamy pedagogów, rodziców i tych którzy boją się myśli o potomstwie - na lampkę wina i terapeutyczne spotkanie z mgr Marzeną Świrską-Wnerwińską, specjalistką od wychowywania dzieci, pedagożkę i coachinię, która w czasie pandemii wygrała konkurs Belfer roku organizowany przez „Los nauczycielski”. „W czasach kryzysu edukacji szkoła potrzebuje liderek takich jak pani Marzena.” – pisało jury konkursu. Dzięki słynnym lekcjom w sieci, edukacyjnym piosenkom które mają milionowe odsłony oraz krytyce ministra edukacji Marzena Świrska-Wnerwińska stała się nie tylko gwiazdą tabloidów. Jako dyrektorka integracyjno-sportowo-wyczynowej szkoły podstawowej nr 5324 na Targówku toczy boje z depresją nastolatków, wizytującym szkołę dilerem, kuratorem i innymi demonami, które dręczą polską szkołę. W wolnych chwilach pani Marzena pisze autobiografię pt. „Niepokój nauczycielski” i wpada do ulubionego Teatru Rampa, gdzie w Klubie Tragediowym pracuje nad stand-up musicalem.
W opartym na faktach show mgr Marzena szczerze opowiada o drodze młodej wuefistki, która wspięła się na sam szczyt - została dyrektorką szkoły i gwiazdą „Losu nauczycielskiego”. Czy Marzena Świrska-Wnerwińska poradzi sobie jako dyrektorka i ogarnie setki rozwydrzonych dzieci a przede wszystkim – ich rodziców? Przekonaj się sam i przyjdź na szkolne zebranie.
Spektakl został przyjęty do 28. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
więcej
SzczegółyMały Syrenek
W Łazienkach Królewskich za panowania Stanisława Augusta nastąpiła istotna zmiana w organizacji teatrów dworskich. Monarcha nie organizował widowisk wyłącznie na użytek swojego dworu, ale dla szerszego kręgu społeczeństwa. Letnia rezydencja stała się miejscem, w którym gościła literatura, muzyka i teatr. Odwołując się do tradycji widowisk z czasów Stanisława Augusta otwartych dla publiczności i chcąc uczcić rocznicę otwarcia dwóch teatrów dworskich (Starej Oranżerii i Amfiteatru) zapraszamy na spektakl „Mały Syrenek” przygotowany przez Wędrowne Laboratorium Snów, Legend i Baśni.
_________________________________________________________________________________________________________
Interaktywny spektakl przedstawia jak kolejne fale wirusa atakują świat baśni, mutują zakończenia i bohaterów „Czerwonego kapturka”, „Bazyliszka” czy „Małej Syrenki”. Postaci z baśni szukają schronienia w świecie ludzi, który jest pełen napięcia przed rozpoczęciem roku szkolnego. W integracyjno-sportowo-wyczynowej szkole podstawowej nr 5324 zestresowani są rodzice, dzieci i nauczyciele ale przede wszystkim pani dyrektor - Marzenna Świrska- Wnerwińska. Gdy po roku nauczania online okazuje się, że jej placówka zajmuje ostatnie miejsce w rankingach, do szkoły przybywa na wizytację kurator z ministerstwa. Pani Marzenna postanawia walczyć o dyscyplinę i podwyższenie średniej ocen oraz dobre wrażenie na kuratorze jednak podczas wizytacji w szkole wybucha chaos, gdy okazuje się że jeden z uczniów jest…syrenkiem.
więcej
SzczegółyMały Syrenek
odcinek 1
MAŁY SYRENEK
Kolejne fale wirusa atakują także świat baśni, mutują zakończenia i bohaterów „Czerwonego kapturka”, „Bazyliszka” czy „Małej Syrenki”. Postaci z baśni szukają schronienia w świecie ludzi, który jest pełen napięcia przed rozpoczęciem roku szkolnego. W integracyjno- sportowo-wyczynowej szkole podstawowej nr 5324 zestresowani są rodzice, dzieci i nauczyciele ale przede wszystkim pani dyrektor - Marzenna Świrska-Wnerwińska. Gdy po roku nauczania online okazuje się, że jej placówka zajmuje ostatnie miejsce w rankingach, do szkoły przybywa na wizytację kurator z ministerstwa. Pani Marzenna postanawia walczyć o dyscyplinę i podwyższenie średniej ocen oraz dobre wrażenie na kuratorze jednak podczas wizytacji w szkole wybucha chaos, gdy okazuje się że jeden z uczniów jest…syrenkiem.
_______________________________________
Organizatorzy:
Stowarzyszenie “Konkluzja”
Inwazja Klaunów
Praski Teatr Lalek
Warszawski Cyrk Magii i Ściemy
Miejsce Spotkań Warszawa
_______________________________________
Spektakl dedykowany jest widzom od 6 do 12 lat, ich rodzicom oraz nauczycielom.
więcej
SzczegółyBabcia mówi pa, pa
Autorski spektakl familijny, który w niebanalny, zabawny sposób pomaga dzieciom tłumaczyć ważne prawdy i temat przemijania.
„Babcia mówi pa, pa” Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej to autorski spektakl familijny, który w niebanalny i zabawny sposób pomaga dzieciom osobiście odkrywać ważne prawdy i oswoić się z tematem przemijania. Jest to historia o tym, jak poradzić sobie z odejściem osoby, która była przy nas zawsze, bez której nie wyobrażamy sobie życia. Krzyś pragnie odnaleźć babcię, która pewnego dnia po prostu zniknęła. Ani rodzice, ani zabawki nie są w stanie powiedzieć mu, co tak naprawdę się wydarzyło. Wobec tego to on wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której spotyka wiele barwnych postaci: odrzucone zbuntowane zabawki, dzieci, które nie chcą dorosnąć i zapomniane mityczne stworzenia. Krzysiowi podczas tej podróży towarzyszy Komandos – jego ulubiona zabawka, którą dostał od Babci oraz wierny Anioł Stróż, który pociesza go w trudach wędrówki.
Czy Krzyś odnajdzie babcię? Czy rodzice będą potrafili powiedzieć, dlaczego babcia "powiedziała pa, pa"?
Wielopoziomowy sens spektaklu oraz intrygująca nowoczesna inscenizacja zapewnią dobrą zabawę nie tylko dzieciom ale również widzom dorosłym.
Sztuka „Babcia mówi pa, pa” autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej znalazła się w finale 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Spektakl otrzymał również atest stowarzyszenia ASSITEJ jako „świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok”. Dekoracje i kostiumy do naszej inscenizacji projektuje Marika Wojciechowska - laureatka wielu prestiżowych nagród za scenografię teatralną.
Spektakl rekomedowany dla dzieci od 6 lat z podstawami czytania
więcej
SzczegółyAlicja w Krainie Czarów
W inscenizacji Magdy Miklasz Alicja jest współczesną nam dziewczynką, która śni sen swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa Carolla. Wędruje ona po onirycznej, abstrakcyjnej rzeczywistości, skonstruowanej niczym budowla z klocków. Na każdym etapie swojej podróży spotyka osobliwe postaci, przypominające Alicji osoby z jej otoczenia. Fascynują ją, drażnią, śmieszą, ale też inspirują. Każda z nich ukazana jest w zupełnie różnym estetycznie świecie i przedstawiona za pomocą odmiennych gatunków teatralnych (co stanowi element edukacyjny dla młodych widzów).
Podróż Alicji jest podświadomym poszukiwaniem siebie, próbą rozpoznania własnych pragnień i konfrontacją z otaczającym światem na płaszczyźnie snu.
„Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze Syrena to spektakl złożony ze zjawiskowych obrazów, wykorzystujący różnorodne gatunki teatralne i muzyczne (muzykę do przedstawienia skomponowała Gaba Kulka, bazujący na surrealistycznym poczuciu humoru, inspirowany filmami Tima Burtona i jedną z najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku – „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka.
więcej
SzczegółyBaśnie z 1001 bloku
Głównym bohaterem tej muzycznej opowieści jest blok numer 19 – socjalistyczny mrówkowiec, jakich tysiące budowano w „tamtych czasach”. Jego dźwięki, kolory, liczby, fauna i flora, ale przede wszystkim ludzie – mieszkańcy i ich historie. Scenariusz powstał na bazie międzypokoleniowych spotkań autorów z lokatorami bloku, którzy wspólnie wyruszyli w podróż opowieści, anegdot i fantazji, tworząc nową mitologię „pokolenia wielkiej płyty”. Formuła baśniowej przypowieści sprawia, że dziewiętnastka staje się EVERYBLOKIEM. Każdy widz, szczególnie widz-blokers, odnajdzie w „Baśniach z 1001 bloku” emocje, postaci i problemy życia sąsiedzkiego, które zna z autopsji. W przedstawieniu biorą udział obok profesjonalnego zespołu artystów, starsi i młodsi mieszkańcy, sąsiedzki chór, żonglerzy ognia oraz... lalki, których nie powstydziłby się twórca Muppet Show – Jim Henson.
więcej
SzczegółyMistrz i Małgorzata
Moskwa lat trzydziestych. Miasto, w którym dekretem zlikwidowano Boga, dostaje się we władanie czarnej magii. Historia miłości pisarza do Małgorzaty przeplata się z opowieścią o wizycie Szatana, który pojawia się pod postacią zagranicznego konsultanta w drogim garniturze. Towarzyszy mu wielki kot jeżdżący tramwajem i chudy osobnik o szyderczej fizjonomii.
Twórcy spektaklu pytają o znaczenie duchowości, prawdy i wolności w naszym życiu. Po świecie Bułhakowa oprowadza nas kilku narratorów, a przedstawienie wzbogacają elementy teatru formy i teatru lalkowego.
więcej
Szczegóły