Agnieszka Bednarz - zdjęcie

Agnieszka Bednarz

8,0 / 10

1 oddany głos

Abolwentka PWST w Krakowie(Wydział Teatru Tańca).

Osiągnięcia:

-Klasa mistrzowska w Hip-hopie.

-Nagroda Premio GRMINI w Rzymie dla najlepszej aktorki

Współpracuje z Centrum Kultury w Lublinie.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Różnica i powtórzenie

Taneczny

Różnica i Powtórzenie to dwuczęściowy spektakl inspirowany tekstami filozofów Sorena Kierkegaarda i Gillesa Deleuza. Dyptyk składa się z „Różnicy”, która jest rodzajem tanecznego monodramu oraz „Powtórzenia” w wykonaniu trójki artystów.

„Różnica” to intymny wgląd w dylemat jednostki w zmechanizowanym świecie, próba odnalezienia własnej zagubionej tożsamości, odnalezienia siebie, odpowiedzi na pytanie: co jest zmienne – ja, czy rzeczywistość wokół mnie? Powtórzenie kwestionuje istotę powtarzalności rzeczy, wydarzeń. Skomplikowany zapis choreograficzny wymaga od tancerzy niesamowitej koncentracji. Dzięki temu zabiegowi sama forma spektaklu zmusza do pytania, czy powtórzenie jest w ogóle możliwe.

Szczegóły

Projekt: Trzy siostry

Dramat

Punktem wyjścia do myślenia o tym spektaklu jest silna nić emocjonalna, która łączy siostry Prozorov. „Projekt: 3 Siostry” to wachlarz relacji międzyludzkich – zarówno tych negatywnych, jak i pozytywnych – siostrzanych. Widzowie obserwują na scenie trzy młode, naturalne dziewczyny. Nie są pewni kiedy są one sobą, a kiedy Olgą, Maszą i Iriną. Wydaje się, że to jedyne możliwe rozwiązanie w sytuacji gdy prezentowana jest wariacja na temat dramatu Czechowa, traktując tekst jako pretekst. „Projekt: 3 Siostry“ jest spójną fabularnie historią dramatu, luźną kompozycją elementów, barwną i zaskakującą plejadą wydarzeń okraszonych odrobiną humoru skorelowanego z dramatyzmem i głębią „czechowowskiego języka“.

Szczegóły