Agata Piotrowska-Mastalerz - zdjęcie

Agata Piotrowska-Mastalerz

8,1 / 10

63 oddanych głosów

Wiek: 55 lat

Z wykształcenia aktorka i nauczyciel emisji głosu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (nagrodzona na Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi) i podyplomowych studiów w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, kierunek: Emisja i Higiena Głosu. Techniki mowy i emisji głosu uczyła się między innymi u Olgi Szwajger, Walerego Galendiejewa i Swietłany Butskiej.

Początki kariery zawodowej to praca w Teatrze Jaracza w Łodzi, gdzie grała m.in. u Barbary Sass, Tomasza Zygadły, Bogdana Hussakowskiego, Piotra Cieślaka oraz Waldemara Zawodzińskiegoo. Za przedstawienie „Zbrodnia z premedytacją” według Gombrowicza zdobyła aktorską Nagrodę Główną na XXXVI Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Kolejne lata w karierze teatralnej to praca w warszawskim Teatrze Studio i spotkanie z reżyserami Piotrem Cieplakiem oraz Zbigniewem Brzozą. Obecnie gra w Teatrze WARSAWY. Jest aktorką telewizją i filmową - występowała m.in. u Magdaleny Łazarkiewicz, Piotra Łazarkiewicza, Barbary Sass i Wojciecha Smarzowskiego, Rafała Wieczyńskiego.

Od 2007 roku pracuje jako nauczycielka techniki mowy i emisji głosu w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od 2012 prowadzi ćwiczenia z emisji głosu na Uniwersytecie Warszawskim. Współprowadzi zespół teatralny w 42 Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi na ul. Twardej w Warszawie (Nagroda Główna Ministra Edukacji i Nagroda Publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodych w Płocku, kilkakrotny laureat Warszawskiego Festiwalu Młodych). Prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób występujących publicznie.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Zaklęte rewiry

Komedia

Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów.

Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty "nowy" - Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku). Od zwykłego zmywacza pnie się w hierarchii i zaczyna uczestniczyć w bezpardonowej rywalizacji kelnerów o wpływy w poszczególnych rewirach restauracji. Mimo to na scenie panuje przedwojenna, baśniowa, sielska atmosfera, a widzowie wciągani są do akcji. Nie można być pewnym czy osoba siedząca obok to zwykły widz, czy może podstawiony aktor.

Widzowie w "Zaklętych rewirach" stają się nie tylko obserwatorami, czy wręcz podglądaczami, nie tylko sędziami, ale wręcz inspiratorami konfliktu. – mówi reżyser spektaklu Adam Sajnuk - Zmuszam w ten sposób odbiorców do refleksji i oceny, daleko wykraczającej poza ramy zwykłego odbierania treści i emocji w teatrze.

Nagroda Feliks Warszawski 2012 dla Mateusza Banasiuka - odtwórcy głównej roli.

Koprodukcja z Teatrem Studio.

Szczegóły