Ada Fijał - zdjęcie

Ada Fijał

7,9 / 10

111 oddanych głosów

Data urodzenia:
20-10-1976 (43 lat)

Polska aktorka i piosenkarka. Jest absolwentką krakowskiej PWST. Współpracowała z Fundacją Starego Teatru w Krakowie (2004–2005) i z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (2006–2007). W TVP Kraków prowadziła Pogodę, a także program TV Lato. W latach 2007–2010 była dziennikarką w TVP Kraków. 9 października 2004 zadebiutowała w teatrze Fundacja Starego Teatru rolą Klary w spektaklu "Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę". W 2007 roku została nagrodzona Złotym Liściem Retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga w Warszawie za projekt „Klub Retro”. Dwukrotnie wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na jego XLVII edycji w 2010 roku wykonała, w duecie z Krystianem Krzeszowiakiem piosenkę "Prysły zmysły" na koncercie utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów Piosenka jest dobra na wszystko. Podczas L KFPP, odbywającego się w 2013 roku, wykonała, wspólnie z aktorami Anną Dereszowską i Maciejem Zakościelnym, wiązankę piosenek grupy 2 plus 1. 14 lutego 2011 z piosenką „Hot Like Fire” wzięła udział w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, zajmując 6. miejsce. Od 2012–2013 w telewizji Polsat Café razem z Joanną Horodyńską prowadziła program Gwiazdy na dywaniku. Zastąpiła w nim Karolinę Malinowską[4]. Z programu odeszła po zakończeniu wiosennego sezonu 2013. Od 6 marca do 24 kwietnia 2015 brała udział w trzeciej emitowanej przez telewizję Polsat edycji programu Dancing with the Stars.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Tajna misja

Komedia

'Uśpiony' agent Patryk (Piotr Miazga) zostaje wybrany do najbardziej elitarnej grupy. Wyboru dokonuje sam Pułkownik Służb Specjalnych (Krzysztof Kiersznowski) w ścisłym porozumieniu z Ministerstwem. Wykonanie zadania przysparza Patrykowi wiele kłopotów. Specyfika pracy nie pozwala ujawnić tajemnicy nikomu, nawet własnej żonie Izie (Ada Fijał). Gdy pętla powoli się zaciska Patryk prosi o pomoc byłego kompana, agenta Mario (Mariusz Drężek). Czy przyjaciel pomoże? Czy tajemnica zostanie złamana?
Kto naprawdę stoi za misternym planem akcji?

Tajna misja to czarna komedia pełna zwrotów akcji a zarazem trzymająca widza w napięciu do ostatnich sekund spektaklu.

Prapremiera odbyła się 9. lutego i zebrała świetne recenzje. Została entuzjastycznie przyjęta przez widownię. Spektakl przerywały salwy śmiechu a zakończył się owacją na stojąco. Komedia z oryginalnym polskim scenariuszem to rzadkość w naszych teatrach. Tajna misja to błyskotliwe dialogi, znakomita fabuła i ogromna dawka śmiechu.

Aktorzy w spektaklu używają nieparlamentarnych wyrazów.
Spektakl kierowany do widzów dorosłych.

Szczegóły